Велика Британія надасть Україні новий пакет військової допомоги на £150 млн
Джерело: jpost
12 лютого, під час 26-го засідання Контактної групи з питань оборони України, міністр оборони Британії Джон Гілі заявив, що Лондон спорядить на підтримку України новий пакет військової допомоги, що включатиме танки, артилерію, ракети та інші типи озброєнь. Також пакет міститиме контракти на обслуговування раніше спорядженої техніки.
Я оголосив про виділення додаткових 150 мільйонів фунтів стерлінгів на нову вогневу потужність – танки, артилерію, ракети “повітря-повітря”, та контракти на ремонт техніки в Україні, — повідомив міністр.
Гілі акцентував, що безпека України має значення для глобальної безпеки. Також, за його словами, ця війна ніколи не була про долю лише української нації.
Китай, Іран і Північна Корея спостерігають за будь-якими проявами слабкості в очікуванні, що рішучість міжнародної коаліції зникне, а єдність — зруйнується… Коли агресія залишається без відповіді на одному континенті, це підбадьорює режими на інших. Коли кордон однієї країни перекроюють силою, це підриває безпеку всіх націй, — пояснив глава Міноборони.
Також міністр нагадав про зобов’язання постачити Силам оборони понад 10 тисяч БпЛА до кінця березня у співпраці з Латвією.
За його словами, 2025 рік є критичним для війни в Україні.
Українці продовжують воювати з величезною мужністю, як військовими, так і цивільними. Їх хоробрість у поєднанні з нашою підтримкою стала смертельною комбінацією, — наголосив Гілі.
Раніше стало відомо, що уряд Великої Британії оголосив про подальшу військову підтримку у 7,5 мільйонів фунтів стерлінгів (9,5 млн доларів) для закупівлі нових ударних і розвідувальних дронів, котрі проінвестують у межах коаліції БпЛА на чолі з Британією та Латвією.
Також стало відомо, що Британія у межах навчальної місії Interflex вже підготувала 50 тисяч українських військових. Зауважується, що 50 тисяч українських новобранців пройшли підготовку в межах навчальної місії, удосконаливши власні професійні навички.
Додамо, ще у травні 2024 року Україна та Велика Британія розпочали переговори щодо нової угоди про 100-річне партнерство.
Вже у січня президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер підписали угоду про сторічне партнерство між двома країнами.
Згідно з угодою, Сполучене Королівство надаватиме Україні щорічну військову допомогу на щонайменше 3,6 млрд дол. “стільки, скільки буде потрібно”, а також допомагатиме з постачанням літаків, які перебувають на озброєнні країн-членів НАТО та розширить свій внесок у підготовку спеціалістів для бойової авіації України.
Ця угода передбачає партнерство у сфері морської безпеки для зміцнення безпеки у Балтійському, Чорному та Азовському морях. Країни також поглиблюватимуть співробітництво у сфері енергетики та покращуватимуть умови для інвестицій в український енергосектор.
Офіс Президента України опублікував також текст угоди. Її статті передбачають зміцнення обороноздатності; зміцнення безпеки та досягнення консенсусу щодо членства України в НАТО; побудова партнерства у сфері морської безпеки; посилення економічного та торговельного співробітництва; посилення співпраці у сфері енергетики, клімату та переходу до чистої енергії; посилення співпраці у сфері правосуддя та притягнення до відповідальності; протидія іноземним інформаційним маніпуляціям і втручанням; зміцнення позицій як лідерів у галузі науки, технологій та інновацій; використання потенціалу соціокультурних зв’язків; співробітництво з питань міграції.
- Україна та Велика Британія підписали рамкову угоду про співпрацю в секторах оборони та виробництва озброєнь.
- Міністерство оборони Великої Британії повідомило, що у межах британської програми Interflex країна спільно з союзниками вже підготувала понад 34 тисячі українських військових.
- Міністерство оборони Великої Британії уклало угоду з компанією Modini на постачання далекобійних дронів-камікадзе, відомих у британській армії як One Way Effector (OWE).
Українські підлітки стали основною мішенню російської пропаганди, спрямованої на “всмоктування” ворожої культури, застерігає керівник Центру протидії пропаганді при Раді національної безпеки та оборони України Андрій Коваленко. Він наголошує, що необхідно створювати більше якісного українського контенту для молоді.
Українські ЗМІ оприлюднили відео, на якому громадянка Росії вітає свого чоловіка – військовополоненого – з ювілеєм безпосередньо в одній з українських колоній, де утримують полонених росіян. Це викликало хвилю обурення, особливо з огляду на умови утримання українських бранців у російських тюрмах.
12 лютого президент Дональд Трамп розповів подробиці своєї розмови з главою Української держави Володимиром Зеленським.
Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що угода між Києвом і Вашингтоном щодо видобутку корисних копалин стане для України “щитом безпеки” після завершення війни. Президент Володимир Зеленський висловив сподівання, що угоду вдасться підписати вже найближчими днями.
12 лютого президент Володимир Зеленський мав телефонну розмову з американським главою Дональдом Трампом.