Україна та Велика Британія підписали угоду про співпрацю у виробництві зброї

Джерело: Reuters

Україна та Велика Британія підписали рамкову угоду про співпрацю в секторах оборони та виробництва озброєнь.

Документ підписали на військово-промисловій конференції в Києві, в якій взяли участь близько 30 британських оборонних компаній.

“Це перша міжурядова угода про співробітництво. Сьогодні британські компанії працюють з українськими та шукають можливості для спільного виробництва більшої кількості зброї”, – сказав журналістам міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін.

Фото: Reuters

Міністр торговельної політики Великої Британії Грег Гендс висловив надію, що ця угода принесе Україні переваги на полі бою, а також користь для української економіки в довгостроковій перспективі.

Британська оборонна компанія BAE Systems, одна із перших західних виробників, яка створила місцеве підприємство в Україні, підписала угоду з міністерством оборони Великої Британії про проведення технічного обслуговування, ремонту та капітального ремонту легкої зброї в Україні.

Посадовці також заявили, що цього року сподіваються на більше проєктів у сфері виробництва безпілотників. Багато компаній, які відвідали конференцію, є виробниками дронів.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

22 травня джерела у Міністерстві фінансів Німеччини повідомили, що країна відкрита для використання доходів від заморожених російських активів для військової допомоги Україні.

22 травня українські армійці знищили черговий російський штурмовик Су-25.

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок побувала на околицях Києва, де поспілкувалася з бійцями українського мобільного загону ППО. Міністерка висловила переконання у необхідності посилення українського захисту.