Франція та Велика Британія збільшать постачання боєприпасів, БпЛА і ППО Україні

Джерело: пресслужба британського уряду

8 квітня прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном. Сторони спільно заявили про необхідність посилити озброєння України у повномасштабній війні проти РФ.

Мовиться, що Сунак та Макрон погодилися з важливістю активізації зусиль, щоб позбавити Росію сподівання на перемогу в її загарбницькій війні проти України. Вони обговорили пріоритети на найближчі місяці.

Зокрема збільшення постачань боєприпасів, безпілотників та засобів протиповітряної оборони для Збройних сил України, – повідомили у пресслужбі британського уряду.

6 квітня президент Володимир Зеленський заявив, що в України є запаси ППО, проте вони можуть закінчитись, якщо інтенсивність російських обстрілів не зменшиться.

Глава держави також зазначив, що Україні потрібно 25 систем Patriot по 6-8 батарей в кожній для того, щоб мати змогу закрити своє небо від ракетних обстрілів РФ.

Раніше, на зустрічі НАТО у Брюсселі, союзники погодилися визначити та знайти системи ППО у своїх арсеналах для відправки Україні.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.