Республіканці хочуть створити власний законопроєкт про допомогу Україні – NBC

Джерело: NBC

Республіканці у Палаті представників США розглядають можливість створення власного законопроєкту щодо надання допомоги іншим державам у вигляді кредитування.

Розробкою даною проєкту закону займаються спікер Палати представників Майк Джонсон та голови основних комітетів Палати представників, які займаються нацбезпекою.

Автори сподіваються, що цей законопроєкт буде прийнято Конгресом та схвалено іншими республіканцями, які проти подальшої підтримки України.

Одразу три джерела зазначили, що проєкт закону зараз на дуже ранній стадії і не має чіткого формування. Однак республіканці, які підтримують Україну, хочуть почати розглядати законопроєкт щойно 22 березня Конгрес оголосить черговий термін припинення роботи уряду.

Додаткове очікування може призвести до подальшої затримки допомоги і перенесення питання щодо її розгляду на квітень, оскільки наприкінці березня Конгрес йде на заплановану двотижневу перерву.

Серед пропозицій – надання невійськової допомоги у вигляді кредиту. Тобто, економічна допомога для підтримки загальної функції уряду України та його довгострокових зусиль з відновлення буде залежати від позики згідно з цим планом.

Російські активи, конфісковані урядом США через санкції, також можуть бути використані як застава для позик українцям. За планами, законопроєкт також може мати щедру систему погашення для допомоги Україні.

Пропозиція позик як частина пакета покликана полегшити занепокоєння консерваторів Палати представників, які критикували мільярдну допомогу США Україні та заявили, що не підтримуватимуть надсилання додаткових доларів платників податків США без довгострокового плану перемоги у війні.

У Палаті представників вважають, що така пропозиція покладе на РФ хоча б часткову відповідальність щодо відновлення України після війни.

Надання допомоги у вигляді позик підтримує й експрезидент і головний претендент на участь у виборах президента від республіканців Дональд Трамп.

Своєю чергою у Білому домі пропозиції республіканців не вважають найкращою.

“Певна допомога краща, ніж її відсутність, але це не ідеальний спосіб її надання. Попросити країну взяти на себе десятки мільйонів доларів боргу, який вона не може дозволити собі виплатити, — це рецепт для значного тягаря, що завдасть Україні шкоди в довгостроковій перспективі та може призвести до економічної кризи в майбутньому”, – зазначило джерело, знайоме з позицією Білого дому.

Конгресвумен Палати представників США від Нью-Джерсі та помічниця президента США Джо Байдена у його передвиборчій кампанії Майкі Шеріл зреагувала на відмову Дональда Трампа приїхати до України.

Фільм “Назавжди-Назавжди” української режисерки Анни Бурячкової покажуть на 43-му Стамбульському міжнародному кінофестивалі в межах програми International Competition.

Мешканці східної частини Європи – зокрема поляки та естонці – активно купують житло у західній частині континенту. Причина – повномасштабна російсько-українська війна.

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.

Після масованих атак РФ на українську енергетику у Міненерго розглядають можливість підвищити тариф на електроенергію для українців.