Без допомоги США росіяни завоюють більше територій України – Джон Кірбі

Джерело: брифінг радника президента США з питань комунікацій у сфері національної безпеки Джона Кірбі

У Білому домі попередили про наслідки подальшої затримки допомоги США для України.

За словами Кірбі, ситуація на фронті “дуже складна” і якщо Конгрес США негайно не ухвалить допомогу Україні, то за місяць-два війська РФ окупують ще більше територій на сході та півдні.

“У них закінчуються боєприпаси, ситуація дуже складна. Я не передбачатиму, що вони програють війну в якийсь конкретний день, але вони, безперечно, втрачають територію, яку вони вже відвоювали в росіян, тому що вони не можуть, вони не можуть відбити їхніх атак”, — повідомив він.

Радник президента США Джо Байдена додав, що українським військовим доводиться ухвалювати важкі рішення, обираючи куди і чим їм стріляти.

“І у них закінчуються набої… Тож ситуація дуже жахлива”, – наголосив Джон Кірбі.

Коментуючи слова спікера Палати представників США Майка Джонсона про те, питання допомоги Україні розв’яжуть “своєчасно”, Кірбі наголосив, що підтримка українців – невідкладне завдання.

“Говорячи про “своєчасну” допомогу, що ви маєте на увазі? Для українських солдатів на передовій, “своєчасно” означає зараз. Доки ми поверталися з вихідних, росіяни почали захоплювати нові міста та села в Україні. Вони просуваються, це не заморожений конфлікт,” — нагадав він.

Кірбі закликав Джонсона підтвердити свої слова діями та негайно виставити на голосування у Палаті представників законопроєкт про додаткове фінансування, який включає допомогу Україні.

Зауважимо, 13 лютого, у Сенаті США підтримали пакет допомоги Україні на понад 60 млрд доларів. Надалі законопроєкт мав пройти Палату представників, тому це ще не фінальне рішення США. Спікер палати Майк Джонсон розкритикував документ, адже з нього вивели питання щодо безпеки кордонів США і попередив, що може не поставити його на голосування.

Палата представників США відправилась на канікули до 28 лютого, так і не розглянувши проєкт закон про виділення 95 млрд доларів на допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню.

  • 27 лютого президент США Джо Байден провів зустріч з чотирма лідерами Конгресу з метою пришвидшити дії стосовно законопроєкту, який передбачає допомогу Україні та уникнення припинення роботи уряду. Лідер більшості в Сенаті демократ Чак Шумер, виходячи з Білого Дому, заявив, що це була “продуктивна та інтенсивна зустріч”.

Джерело: The New York Times За даними ЗМІ, у межах пакета допомоги США передали Україні…

24 квітня, після ухвалення законопроєкту про національну безпеку, яке підписав президент США Джо Байден, міністерство оборони країни оголосило про новий пакет озброєння на мільярд доларів, аби терміново задовольнити критичні потреби України у сфері безпеки та оборони.

У середу, 24 квітня, президент США Джо Байден підписав законопроєкт про допомогу Україні на суму майже 61 млрд доларів.

23 квітня МЗС України призупинило надання консульських послуг чоловікам віком від 18 до 60 років, які перебувають за кордоном. Рішення прокоментував очільник МЗС Дмитро Кулеба, який у Twitter написав, що рішення пов’язане з тим, що військовозобов’язані чоловіки проігнорували обов’язок захищати країну, виїхавши за кордон і тому не повинні очікувати на те, що зможуть скористатись правом на отримання консульських послуг, мовляв, так буде справедливо і чесно.

Сенат США більшістю голосів підтримав виділення Україні допомоги на суму майже 61 млрд доларів.