Без допомоги США росіяни завоюють більше територій України – Джон Кірбі

Джерело: брифінг радника президента США з питань комунікацій у сфері національної безпеки Джона Кірбі
У Білому домі попередили про наслідки подальшої затримки допомоги США для України.
За словами Кірбі, ситуація на фронті “дуже складна” і якщо Конгрес США негайно не ухвалить допомогу Україні, то за місяць-два війська РФ окупують ще більше територій на сході та півдні.
“У них закінчуються боєприпаси, ситуація дуже складна. Я не передбачатиму, що вони програють війну в якийсь конкретний день, але вони, безперечно, втрачають територію, яку вони вже відвоювали в росіян, тому що вони не можуть, вони не можуть відбити їхніх атак”, — повідомив він.
Радник президента США Джо Байдена додав, що українським військовим доводиться ухвалювати важкі рішення, обираючи куди і чим їм стріляти.
“І у них закінчуються набої… Тож ситуація дуже жахлива”, – наголосив Джон Кірбі.
Коментуючи слова спікера Палати представників США Майка Джонсона про те, питання допомоги Україні розв’яжуть “своєчасно”, Кірбі наголосив, що підтримка українців – невідкладне завдання.
“Говорячи про “своєчасну” допомогу, що ви маєте на увазі? Для українських солдатів на передовій, “своєчасно” означає зараз. Доки ми поверталися з вихідних, росіяни почали захоплювати нові міста та села в Україні. Вони просуваються, це не заморожений конфлікт,” — нагадав він.
Кірбі закликав Джонсона підтвердити свої слова діями та негайно виставити на голосування у Палаті представників законопроєкт про додаткове фінансування, який включає допомогу Україні.
Зауважимо, 13 лютого, у Сенаті США підтримали пакет допомоги Україні на понад 60 млрд доларів. Надалі законопроєкт мав пройти Палату представників, тому це ще не фінальне рішення США. Спікер палати Майк Джонсон розкритикував документ, адже з нього вивели питання щодо безпеки кордонів США і попередив, що може не поставити його на голосування.
Палата представників США відправилась на канікули до 28 лютого, так і не розглянувши проєкт закон про виділення 95 млрд доларів на допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню.
- 27 лютого президент США Джо Байден провів зустріч з чотирма лідерами Конгресу з метою пришвидшити дії стосовно законопроєкту, який передбачає допомогу Україні та уникнення припинення роботи уряду. Лідер більшості в Сенаті демократ Чак Шумер, виходячи з Білого Дому, заявив, що це була “продуктивна та інтенсивна зустріч”.
Президент США Дональд Трамп заявив, що в процесі переговорів з Україною та Росією можна вже говорити про досягнення “рамок угоди” щодо мирного врегулювання.
Генштаб Збройних сил України відкинув звинувачення РФ щодо того, ніби українські війська завдали удару по газовимірювальній станції “Суджа”, через яку постачали газ у Європу.
На саміті ЄС 20 березня лідери 26 країн провели зустріч із президентом Володимиром Зеленським та підтвердили свою непохитну підтримку України у її боротьбі проти російської агресії.
Військовослужбовці, котрі нині створюють технологічні рішення для армії, отримають право на справедливу авторську винагороду, а держава зможе ефективніше масштабувати створені розробки. Такі зміни ініціює оборонне відомство під керівництвом заступника міністра оборони Валерія Чуркіна спільно із професійною спільнотою.
Велика Британія активізує зусилля зі створення міжнародної коаліції, яка гарантуватиме безпеку України після завершення бойових дій. Мова про розміщення європейських військових підрозділів, а також про захист повітряного та морського простору країни.