У Сенаті США підтримали пакет допомоги Україні на 60 млрд доларів

Джерело: трансляція засідання Сенату

У Сенаті США підтримали пакет допомоги Україні на понад 60 млрд доларів. Станом на момент публікації тривало голосування, але вже є понад 60 голосів із 50-ти необхідних.

Зазначимо, що надалі законопроєкт має пройти Палату представників, тому це ще не фінальне рішення США. Спікер палати Майк Джонсон вже розкритикував документ.

Скриншот: трансляція засідання Сенату

8 лютого у Сенаті США вдалося набрати необхідних 60 голосів за погодження виділення $95 млрд допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.

До цього Сенат США провалив голосування за законопроєкт, який передбачає безпеку кордонів США та допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню. Тож законопроєкт поставили на повторне голосування, однак вже без питання міграційної політики.

  • За даними ЗМІ, експрезидент США Дональд Трамп та його соратники стали на заваді Сенату щодо ухвалення фінансування, яке, зокрема, передбачає надання Україні понад 61 млрд доларів.
  • Сполучені Штати припинили надання військової допомоги Україні. Вона відновиться лише після схвалення Конгресом США нового фінансування.
  • Раніше ми повідомляли, що з початку повномасштабного російського вторгнення у 2022 році Україна отримала більш як $230 млрд загальної допомоги. На ЄС та США спільно припадає майже 70% загального обсягу допомоги.
  • Зауважимо, Білий дім 20 жовтня 2023 року запросив у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України та Ізраїлю. Байден попросив для України 61,4 мільярда доларів, близько половини з яких планують витратити в США на поповнення запасів озброєння, виснажених попередньою підтримкою Києва.

Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала розповів про телефонну розмову з новообраним президентом США Дональдом Трампом. Вони обговорювали Україну. Фіала повідомив, що був приємно здивований цією розмовою.

Україна отримає 454 мільйони доларів від Світового банку для розвитку сфери охорони здоров’я. Гроші будуть надані в рамках проєкту THRIVE. 

Британська розвідка підтвердила дані про знищення ворожої С-400 у тимчасово окупованому Сімферополі. Про ураження системи повідомляли ЗСУ 29 листопада.

Міністерство оборони кодифікувало і допустило до експлуатації український роботизований бойовий комплекс на гусеничній платформі з кулеметом Browning 12.7 — Droid TW 12.7 

Російські війська, ймовірно, розробили світлофор, здатний попереджати про FPV-дрони, зауважив військовий експерт у галузі радіотехнологій Сергій Флеш.