Сенат США проголосував за виділення $95 млрд допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню

Джерело: засідання Сенату

8 лютого у Сенаті США вдалося набрати необхідних 60 голосів за погодження виділення $95 млрд допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.

Зауважимо, підтримали законопроєкт 67 голосами.

Водночас це не фінальне голосування. Згодом питання розгляне Палата представників.

Лідер демократів у Сенаті США Чак Шумер вже поінформував, що будуть правки до законопроєкту.

Ми працюватимемо над цим законом до того часу, поки роботу не буде зроблено, – наголосив Шумер.

Раніше Сенат США провалив голосування за законопроєкт, який передбачає безпеку кордонів США та допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню. Тож законопроєкт поставили на повторне голосування, однак вже без питання міграційної політики.

Після провального голосування Сенату президент США Джо Байден розкритикував республіканців. За його словами, він ніколи не думав, що побачить щось подібне на Капітолійському пагорбі.

Окрім цього, Байден розкритикував Дональда Трампа, звинувативши його у тому, що іфн дзвонив республіканцям та погрожував розправою, якщо вони підтримають законопроєкт.

Раніше ми повідомляли, що з початку повномасштабного російського вторгнення у 2022 році Україна отримала більш як $230 млрд загальної допомоги. На ЄС та США спільно припадає майже 70% загального обсягу допомоги.

Зауважимо, Білий дім 20 жовтня 2023 року просив у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України та Ізраїлю. Байден попросив для України 61,4 мільярда доларів, близько половини з яких планують витратити в США на поповнення запасів озброєння, виснажених попередньою підтримкою Києва.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.