ЄС розробляє новий план на $22 мільярди для збільшення військової допомоги Україні

Джерело: The Wall Street Journal

Цього тижня офіційні особи Європейського Союзу почнуть працювати над новим планом надання десятків мільярдів доларів військової допомоги Україні, намагаючись оновити критично важливу програму допомоги, яка гальмує через внутрішні розбіжності.

Новий план передбачає спрямування мільярдів євро на спільні військові закупівлі для України.

Відповідний крок в ЄС зробили після того, як низка європейських країн збільшила двосторонню військову допомогу Україні, тим часом як Конгрес забороняє адміністрації Байдена надавати широкомасштабну затребувану підтримку.

Згідно з конфіденційним проєктом плану, 20 млрд євро можуть виплатити з фонду ЄС країнам блоку за надання ними Україні “десятків мільярдів євро” військової допомоги протягом найближчих чотирьох років. Такий план уже кілька тижнів обговорювався всередині ЄС і був офіційно представлений 19 січня.

Ідея полягає в тому, щоб використати кошти для компенсації витрат на спільні закупівлі кількома державами-членами ЄС військової допомоги, такої як боєприпаси, безпілотники та ракети ППО для передачі Україні, – зазначають джерела видання. – Решту скерують на оплату витрат програми військового вишколу для українських армійців, у межах якої вже навчено 40 000 військовослужбовців.

За приблизними підрахунками, цього року ЄС може запропонувати країнам-членам компенсацію за військову допомогу Україні на суму 7,5 мільярда євро.

Перевага цього плану полягає в тому, що він дозволить країнам ЄС, які мають невелику кількість боєприпасів, об’єднати ресурси під час спільних закупівель. Крім того, структура фонду дозволить уникнути регулярних виплат, які раніше неодноразово блокувала Угорщина.

Речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук розповіла, що ДБР вивчає список “ухилянтів”, який знайшли під час обшуків у кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи. 

Станом на 16:00 суботи, 5 жовтня, від початку доби по всій лінії фронту зафіксували 67 бойових зіткнень. Найгарячішим залишається Покровський напрямок.

Цього тижня три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.

Улітку 2024 року російські окупанти стратили чотирьох українських військових на території агрегатного заводу у Вовчанську за наказом командування.

Командування 123 бригади територіальної оборони проведе розслідування обставин загибелі командира 186 окремого батальйону Ігоря Гриба, який, як повідомляється, вчинив самогубство під час бойового завдання на Вугледарському напрямку.