Спікер Палати представників хоче зустрічі з Байденом перед голосуванням за допомогу Україні

Джерело: NBC

Спікер палати представників США Майк Джонсон хоче зустрітись з президентом Джо Байденом перед тим, як відбудеться голосування щодо законопроєкту про нацбезпеку, який, зокрема, місить допомогу Україні.

За даними джерел, Джонсон за останні два місяці кілька разів просив про особисту зустріч з Байденом через високопосадовців Білого дому.

Останній запит був понад тиждень тому, за кілька днів до того, як Сенат США ухвалив двопартійний пакет національної безпеки на суму 95 мільярдів доларів.

Прохання Джонсона про зустріч стосувалися не обов’язково щодо додаткової допомоги, а радше загального шляху просування законодавчого пакета.

Водночас лідер більшості в Палаті представників Стів Скаліз заявив, що Байден “відмовляється” зустрічатися з Джонсоном.

“Зрештою, вони двоє можуть прийти до угоди, яка може стати законом. І все ж президент відмовляється навіть від зустрічі. Тому президент не може сказати, що він серйозно ставиться до України чи кордону, коли він відмовляється зустрітися зі спікером, щоб вони домовилися з цього приводу”, – сказав він.

Своєю чергою представник Білого дому вказав на непослідовність Джонсона щодо кордону, сказавши, що йому потрібно завершити переговори, які він веде сам із собою, і припинити відкладати потреби національної безпеки в ім’я політики.

Як відомо, 13 лютого у Сенаті США підтримали пакет допомоги Україні на понад 60 млрд доларів. Тепер за проєкт закону голосуватимуть у Палаті представників США, водночас Майк Джонсон заявив, що може не поставити цей законопроєкт на голосування.

Своєю чергою Джо Байден звернувся до Палати представників з закликом підтримати законопроєкт про нацбезпеку, який містить допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню.

Президент США Джо Байден повідомив, що має намір здійснити офіційний візит до країн Африки у лютому, після президентських виборів у Сполучених Штатах.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

22 травня адміністрація Байдена виступила проти рішення Іспанії, Норвегії та Ірландії визнати палестинську державу, повторивши, що, хоча президент США підтримує шлях до рішення про створення двох держав, він продовжуватиме його, закликаючи до дипломатичних переговорів між двома державами.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

Переможниця Премії імені Георгія Ґонґадзе, журналістка та медіаекспертка Тетяна Трощинська висловила вдячність усім за привітання та підтримку, опублікувавши на згадку текст свого виступу під час церемонії народження.