Білий дім розглядає можливість надання допомоги Україні з бюджету армії США – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Через затримку Конгресом США голосування щодо допомоги Україні, у Білому домі почали розглядати можливість надання коштів Києву з бюджету армії Сполучених Штатів.

За даними джерел, адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість виділити Україні близько 200 млн доларів. Ці кошти можуть використати для закупівлі критично важливої зброї, боєприпасів та іншого обладнання.

Намагання виділити кошти з бюджету Пентагону свідчать про неймовірні зусилля Білого дому знайти будь-яку підтримку України, хоча сума у 200 млн доларів значно менша у порівняно з 61 млрд доларів, які Байден просить у Конгресу для України.

Остаточне рішення щодо виділення коштів Україні з бюджету Пентагону ще не прийнято, зазначило джерело.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.