Союзники по НАТО домовилися знайти системи ППО для відправки в Україну

Джерело: Sky News

На зустрічі НАТО в Брюсселі союзники погодилися визначити та знайти системи ППО у своїх арсеналах для відправки Україні. 

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наполягав на тому, щоб союзники надали більше систем оборони, зазначаючи, що вони мають у своєму розпорядженні близько 100 систем, які можуть надати. 

“Союзники проведуть навчання з розподілу або пошуку цього — ідентифікації цих додаткових систем протиповітряної оборони, щоб доставити їх в Україну, надати Україні та допомогти захистити наше небо”, – сказав Кулеба.

Раніше він заявляв, що вважає “неможливим усвідомити”, що в Україну не можуть бути спрямовані додаткові ППО.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 липня. На даний час відбулося 125 бойових зіткнень.