Велика Британія, ФРН та Польща – найбільші європейські донори України
Джерело: брифінг
11 жовтня міністр оборони Сполучених Штатів Америки Ллойд Остін повідомив про результати засідання Контактної групи з питань оборони України у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі.
Під час зустрічі у форматі “Рамштайн”, близько 50 країн-союзниць погодили надати понад 33 млрд доларів на безпекову допомогу Україні.
Глава Пентагону також зауважив щодо найбільших європейських донорів для ЗСУ.
Велика Британія, Німеччина та Польща, — країни є найбільшими європейськими донорами України, — спільно зобов’язалися виділити більше, як США у відсотковому відношенні до ВВП, — зазначив Остін.
Одначе, багато інших європейських країн також взяли зобов’язання спорядити потужну допомогу Збройним силам для протистояння російській агресії, особливо у зимовий період. Зокрема мовиться про Швецію, Данію, Іспанію, Болгарію, Хорватію, Фінляндію та країни Балтії. Окрім цього, Канада також оголосила про новий безпековий пакет на підтримку України.
Нині українські оборонці зіштовхуються зі складною ситуацією на полі бою, тому необхідно забезпечити безперебійне надходження безпекової допомоги, — зауважив міністр Остін.
Під час засідання глава Пентагону запевнив, що у Конгресі США зберігається двопартійна підтримка України, зауваживши, що тимчасові розбіжності “мають завершитися самі по собі”. Також Остін поінформував про широку підтримку України серед американського суспільства.
Раніше глава Пентагону Ллойд Остін повідомив про новий пакет військової допомоги Україні від США на суму 200 мільйонів доларів.
Згодом міністр оборони Канади Білл Блер оголосив про передачу нового військового пакету Україні.
Швеція схвалила новий пакет допомоги Україні на суму у 200 млн доларів.
Окрім цього, Міністерство оборони Литви оголосило про новий пакет військової підтримки Україні, що містить постачання двох пускових установок NASAMS, які країна придбала влітку.
Болгарія спорядить компоненти, аби допомогти зміцнити комплекси С-300.
Тоді як Франція планує передати ще більше гаубиць Caesar.
Своєю чергою, Велика Британія готує додатковий пакет озброєння для зміцнення протиповітряної оборони.
Водночас Норвегія виділила 200 млн норвезьких крон для розмінування територій.
Фінляндія заявила про виділення нового пакета допомоги на суму у майже 95 млн євро.
- 11 жовтня президент України Володимир Зеленський перебуває в Бельгії, де проходить зустріч міністрів оборони країн НАТО.
- 11 жовтня Сполучені Штати Америки оголосять про новий пакет допомоги Україні на суму у 200 мільйонів доларів, поінформували два високопосадовці.
- Європейський Союз має виділити більше коштів на підтримку України у своєму довгостроковому бюджеті та збільшити фінансування на військову логістику ЄС, заявила міністерка фінансів Литви Гінтаре Скайсте.
- Німеччина спорядила “другий зимовий пакет для України“: увійшли системи IRIS-T та Patriot.
В Україні провели спецоперацію, під час якої вдалося знешкодити групу осіб, що готувалися до замаху на сім’ю волонтерів у їхньому будинку. Зловмисники планували використати саморобні вибухові пристрої для здійснення нападу.
Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала розповів про телефонну розмову з новообраним президентом США Дональдом Трампом. Вони обговорювали Україну. Фіала повідомив, що був приємно здивований цією розмовою.
Україна отримає 454 мільйони доларів від Світового банку для розвитку сфери охорони здоров’я. Гроші будуть надані в рамках проєкту THRIVE.
Британська розвідка підтвердила дані про знищення ворожої С-400 у тимчасово окупованому Сімферополі. Про ураження системи повідомляли ЗСУ 29 листопада.
Міністерство оборони кодифікувало і допустило до експлуатації український роботизований бойовий комплекс на гусеничній платформі з кулеметом Browning 12.7 — Droid TW 12.7