Індія купуватиме нафту з РФ, якщо її постачатимуть непідсанкційні компанії і танкери

Джерело: Reuters

Індія, одна з найбільших імпортерок російської нафти, заявила, що продовжить її купувати лише за умови, що її постачатимуть компанії і судна, які не потрапили під санкції США.

Розширення західних санкцій проти Росії сколихнули світову торгівлю нафтою та змусили покупців дешевого “чорного золота” з РФ шукати нові способи підтримання своїх закупок.

“Постачальник зобов’язаний надати мені те, що відповідає моїм вимогам відповідності”, – сказав агентству міністр нафти Індії Панкадж Джайн.

Індія стала масштабним покупцем російської нафти за дешевою ціною після того, як Захід запровадив санкції проти РФ та скоротив закупівлю російських енергоносіїв через повномасштабне вторгнення в Україну.

Індія дотримується санкцій ООН, а не санкцій окремих країн, але остерігається вторинних санкцій США, оскільки індійські банки та компанії у більшості залежать від фінансової системи Штатів.

Купівля російської нафти індійськими нафтопереробниками постраждала після санкцій Вашингтона у січні, націлених на ланцюг поставок нафти в Росію, що призвело до різкого зростання ставок танкерних фрахтів, оскільки деякі покупці та порти в Китаї та Індії уникали санкційних суден.

Індійські компанії приймають вантажі у пункті призначення імпорту, а не в порту експорту, сказав Джайн.

“Якщо є вантаж, який відповідає їхнім внутрішнім вимогам перевірки, вони його приймуть. Мої внутрішні вимоги щодо дотримання та перевірки повинні виконувати будь-які постачальники, тому що він прибуває на мій поріг”.

Індійські офіційні особи, які займають перероблюванням нафти, вже заявили російським постачальникам і трейдерам, що нафта, яку вони продають, не повинна порушувати санкцій США.

“Ми не хочемо ризикувати. Ми не торкатимемось вантажів, у яких задіяні санкційні організації чи судна”, – сказав один з індійських покупців нафти на умовах анонімності.

За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.

Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.

Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.

Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.