Шольц заявив, що мирна угода не повинна бути нав’язаною Україні
Джерело: Reuters
Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що угода щодо припинення повномасштабної війни не повинна бути нав’язаною Україні.
При цьому Шольц зауважив, що будь-яке рішення конфлікту має враховувати позицію США.
“Для мене абсолютно ясно, що не повинно бути жодного рішення, яке б не включало США. Наступне завдання – забезпечити, щоб не було нав’язаного миру”, – зазначив Шольц у німецькомовному подкасті Politico.
За даними видання, пізніше Politico повідомило, що інтерв’ю з Шольцем, опубліковане у четвер, було проведено напередодні – в середу вранці, тобто до телефонних розмов між Трампом і Путіним.
- Канцлер Німеччини Олаф Шольц вважає, що ще зарано обговорювати можливість розміщення іноземних військ в Україні, які б виконували миротворчу місію. Він назвав такі розмови “недоречними” і “передчасними”.
Україна, змушена поступитися частиною своєї території Росії, стане “найбільшою зрадою європейського союзника” з 1945 року, заявив лідер британської Ліберально-демократичної партії сер Ед Дейві, коментуючи оголошення, що Трампа і Путін провели телефонну розмову і домовилися завершити війну, фактично на умовах Росії, без можливості вступу України в НАТО для реалізації власної безпеки.
Північноатлантичний альянс випробовує власну здатність швидко розгортати сили у Східній Європі без прямої допомоги США на тлі заяв Вашингтона щодо оборони Європи та війни РФ проти України.
13 лютого президент Володимир Зеленський висловив вдячність Литві за непохитну підтримку України та обговорив з главою Гітанасом Наусєдою важливість координації з ключовими союзниками для реалізації безпеки України та всієї Європи.
Джерела, близькі до президента Володимира Зеленського, стверджують, що американські посадовці наполягають на необхідності проведення виборів в Україні.
13 лютого Генеральний секретар НАТО Марк Рютте пояснив, що Альянс не пропонував Україні членство у контексті мирної угоди з Росією.