За два роки в Україні зафіксували 6 тисяч випадків застосування РФ хімічної зброї – МЗС
Джерело: МЗС України
З лютого 2023 до лютого 2025 року задокументовано 6 129 випадків застосування російськими окупантами хімічної зброї.
“Експерти ОЗХЗ (Організації із заборони хімічної зброї) з дотриманням відповідних процедур ґрунтовно проаналізували надані Україною матеріали, зокрема чотири російські гранати РГ-Во та відповідні зразки ґрунту та трави. Як результат, дві незалежні одна від одної сертифіковані лабораторії ОЗХЗ підтвердили, що передані Україною докази містять речовину CS, яка входить до складу засобів ведення боротьби із масовими заворушеннями”, – повідомили в МЗС України.
У відомстві додали, що українська сторона постійно інформує міжнародну спільноту про систематичне застосування Російською Федерацією небезпечних хімічних речовин проти України, зокрема сльозогінних гранат типу “РГ-Во”.
“У період з лютого 2023 до лютого 2025 року були задокументовані 6 129 випадків застосування російськими окупантами боєприпасів, які містять небезпечні хімічні речовини, зокрема 2-хлоробензальмалононітрил (CS), хлорацетофенон (CN), а також хлорпікрин та меркаптани (малодоранти). Такі дії Російської Федерації є грубим порушенням пункту 5 статті 1 Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї та про її знищення”, – наголосили у МЗС.
- Росія продовжує застосовувати проти Сил оборони спеціальні боєприпаси, споряджені небезпечними хімічними речовинами. У грудні 2024 року зафіксовано 434 випадки застосування таких боєприпасів.
- На брифінгу Командування Сил підтримки ЗСУ обговорили питання інженерно-фортифікаційних споруд та використання російськими військами боєприпасів із небезпечними хімічними речовинами.
- Велика Британія запровадила санкції проти російських військ, причетних до використання хімічної зброї на полі бою в Україні, звинувативши Росію в “жорстокій і нелюдській тактиці”.
Дані про надання або зміну групи інвалідності автоматично відображатимуться в застосунку для військовозобов’язаних “Резерв+”.
У сербському місті Крагуєваць відбувся масовий антиурядовий протест через обвал даху на залізничному вокзалі в Новому Саді в листопаді 2024 року, внаслідок якого загинуло 15 осіб.
Будівництво заводу боєприпасів Rheinmetall в Україні, який було анонсовано рік тому, розпочне свою роботу в 2026 році. Про це повідомив генеральний директор німецької збройової компанії Армін Папперґер.
Державний секретар у закордонних справах Великої Британії Девід Леммі застеріг від повернення до нових Мінських угод, говорячи про можливі гарантії безпеки для України.
У суботу, 15 лютого, російські окупанти атакували з безпілотника автомобіль волонтерки, яка везла гуманітарну допомогу до Антонівського старостату.