Європейські вчені виявили раніше невідомий вид грибка, який перетворює павуків на «зомбі»
Джерело: CNN
Європейські вчені виявили невідомий раніше вид грибка, який здатен перетворювати печерних павуків на “зомбі”.
Грибок виманює павуків з їхньої павутини перед тим, як вбити їх, а згодом використовує мертвих павуків для розповсюдження своїх пор.
Новий вид грибка назвали Gibellula attenboroughii. Він діє так само як і грибок-зомбі, імовірно, маніпулюючи своєю здобиччю, щоб вона перейшла у місце, де краще розповсюджуватиметься грибок.
Проте досі невідомо, як грибку вдається впливати на мозок павуків, відтак залишається багато питань про еволюційний шлях грибків та їхнього впливу на навколишнє середовище.
Грибок Gibellula attenboroughii є частиною масштабного виду грибків, які вражають виключно павуків.
Раніше у Бразилії виявили інший вид грибка Gibellula (G. aurea), який також маніпулював павуками, змушуючи їх перейти на нижню частину листя, де вони помирали. Натомість Gibellula attenboroughii “полює” лише на печерних павуків.
Вперше Gibellula attenboroughii виявила у 2021 році телевізійна знімальна група на павуку-колопряду під час знімання шоу на закинутому пороховому складі у Північній Ірландії.
Подальші спостереження виявили більше вражених грибком павуків у печерах Ірландії. Всі ці павуки були знайдені на відкритих ділянках стелі чи стін у приміщеннях.
Джей Стафстром, експерт з сенсорної екології павукоподібних зауважив, що більшість павуків зазвичай залишаються у своїй павутині і доволі погано пересуваються на землі.
“Той факт, що грибок може щось вразити, а потім змінити поведінку цієї тварини таким чином, що вона далі сприятиме розповсюдженню грибка, я думаю, дуже інтригує”.
Дослідники розповіли, що не впевнені у точній механіці та внутрішніх пристроях грибка, але вважають, що грибок виманює павуків з їхніх лігвищ, де вони піддаються циркулюючим повітряним потокам, що сприяє розповсюдженню пор.
- Зі зростанням температури планети грибки можуть змінюватись і стати більш агресивними й небезпечними для людини. Це встановила група медичних дослідників і інфекціоністів з Китаю, разом з ученими з Сінгапуру і Канади.
У Бельгії помер Орест Сліпак – брат Героя України Василя Сліпака, який загинув 2016 року на Луганщині захищаючи Україну. Оресту Сліпаку було 56 років.
Триває 1092-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 862 тисячі осіб.
19 лютого відзначають Всесвітній день захисту морських ссавців і Всесвітній день китів та Міжнародний день перетягування каната. Християни сьогодні вшановують апостола Архипа.
За даними синоптиків у середу, 19 лютого, в окремих областях очікуються опади.
Згідно з даними американської розвідки, глава РФ Володимир Путін досі прагне захопити всю територію України, попри початок переговорів з адміністрацією президента США Дональда Трампа щодо завершення війни. Про це повідомляє NBC News із посиланням на чотирьох представників західних спецслужб і двох членів Конгресу США.