Через глобальне потепління грибки можуть стати небезпечнішими для людей

Джерело: NV і Nature Microbiology

Зі зростанням температури планети гриби можуть змінюватись і стати більш агресивними й небезпечними для людини. Це встановила група медичних дослідників і інфекціоністів з Китаю, разом з ученими з Сінгапуру і Канади.

У статті, що була опублікована у журналі Nature Microbiology, група дослідників описує еволюцію грибів, яка спрямована на їх здатність заражати людей.

Раніше людині майже не загрожували грибки, окрім дріжджових інфекцій, стригучого лишаю та інфекції нігтів грибки. Однак останні роки кількість рідкісних грибкових інфекцій зросла.

Вважалось, що гриби віддають перевагу нижчим температурам, ніж у тілах ссавців (людини в тому числі). Нове дослідження показало, що ця ситуація може змінитися: в умовах глобального потепління гриби можуть адаптуватися і приживатись у людському тілі.

Команда дослідників протягом 2009-2019 років вивчала грибкові інфекції у 96 лікарнях Китаю. Вони виявили тисячі різних штамів грибів.

Найбільше привернув увагу один, який раніше не вважався патогенним для людини, але був знайдений у двох непов’язаних випадках. Цей грибок виявився стійким до двох найпоширеніших видів лікування грибкових інфекцій.

Вчені ввели кров, заражену цим грибком, лабораторним мишам. Виявилося, що грибок не тільки процвітав, а став більш агресивним. Потім його піддали впливу температури людського тіла (37°C) в лабораторних умовах, що призвело до розвитку стійкості до безлічі протигрибкових агентів.

Науковці попереджають, що зміна клімату може призвести до збільшення кількості та різноманітності грибкових інфекцій у людей, тому потрібно розробляти нові методи лікування.

У Краснодарі жителі одного з мікрорайонів вийшли на протест через відключення електрики та перекрили вулицю.

США попередили, що Іран, імовірно, здатен розробити матеріал для ядерної зброї протягом одного-двох тижнів. Про це повідомив держсекретар США Ентоні Блінкен на форумі Aspen Security Forum у Колорадо.

Останніми тижнями вся увага була прикута до дій Заходу: саміти НАТО та Європейської політичної спільноти надали союзникам можливості посилити підтримку України. Тим часом Китай активніше займається підривною діяльністю проти Сполучених Штатів та їхніх союзників.

Володимир Зеленський та Дональд Трамп у межах сьогоднішньої телефонної розмови поговорили про можливість візиту експрезидента США до України та їх особисту зустріч.

Прощання з Іриною Фаріон відбудеться у Львові.