Два мисливці померли від «зомбі-хвороби» після вживання зараженої оленини в США

Джерело: Neurology

Двоє мисливців зі штату Вайомінг стали першими американцями, які померли від “зомбі-хвороби” після вживання зараженої оленини.

Першою жертвою став 72-річний чоловік, який вживав м’ясо оленів з районів, де поширена хронічна виснажлива хвороба (CWD). В останні тижні життя він став агресивним, у нього з’явилися ознаки деменції, а також судоми. Медики діагностували у нього спорадичну форму хвороби Крейтцфельдта-Якоба, яка має схожі симптоми. Впродовж місяця він помер.

Другий випадок був зафіксований у знайомого мисливця, який також вживав м’ясо оленів. Його захворювання теж було схоже на хворобу Крейтцфельдта-Якоба.

Лікарі припустили, що обоє мисливців захворіли на CWD, яку вони підхопили від оленів.

Експерименти на тваринах показали, що CWD може передаватися не лише оленям, але й іншим видам, включаючи мавп та мишей.

Утім, поки що немає точної впевненості, що мисливці померли саме від CWD, оскільки детального аналізу збудників захворювання не проводилося. Однак, за словами дослідників, їхні висновки свідчать на користь цієї версії.

“CWD є небезпечним і невиліковним захворюванням, що призводить до смерті. Хвороба вражає мозок оленів, який повільно дегенерує до губчастої консистенції. Тварини перед смертю стають сонливими, починають спотикатися та чахнути”, – йдеться в матеріалі.

Як розповіли лікарі, заражених тварин вирізняє сильне слиновиділення та “порожній безглуздий погляд, через який CWD називають хворобою оленів-зомбі”.

Поширення CWD серед оленів зупинити дуже складно через стійкість збудника до зовнішніх факторів, таких як радіація, високі температури та дезінфікуючі засоби.

Місцеві ЗМІ повідомляють, що практично на всій території Чорногорії, Боснії і Герцеговини та Хорватії зникло електропостачання. Чому стались відключення – поки невідомо.

60-річній жінці, яка осквернила могили військових у Києві, оголосили підозру.

Жінка, якій пощастило пережити Голокост, потрапила на обкладинку липнево-серпневого випуску Vogue Німеччина.

В Британії жінка, яка стверджувала, що її зґвалтував терапевт, отримала понад 200 000 фунтів стерлінгів відшкодування.

71-річна жителька Коломийщини перерахувала понад мільйон гривень “лікарю з Англії”, який вдавав, що закохався у неї.