Більшість населення світу може заразитись хворобами, які передають комахи, – вчені

Джерело: Sky News

Вчені заявили, що до кінця століття більшість населення світу може бути під загрозою зараження хворобами, які переносять комахи, такими як малярія та денге.

За словами експертів, спалахи комарів, спричинені глобальним потеплінням, поширяться на частини Північної Європи та інші регіони світу протягом наступних кількох десятиліть.

За даними Агентства охорони здоров’я Великої Британії (UKHSA), зростання поширення хвороб пов’язане з відродженням малярії в багатьох країнах і збільшенням кількості поїздок за кордон після скасування пандемічних обмежень.

Тим часом у всьому світі кількість випадків лихоманки денге, про які повідомляє Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), зросла в десять разів за останні два десятиліття: з 500 тисяч у 2000 році до понад 5 мільйонів у 2019 році.

Професорка Каталонського інституту досліджень і перспективних досліджень в Іспанії Рейчел Лоу сказала: 

“Сувора реальність полягає в тому, що триваліші спекотні сезони розширять сезонне вікно для поширення хвороб, що передаються комарами, і сприятимуть частішим спалахам, з якими все складніше боротися”.

Зараз дослідники розробляють способи передбачити, коли й де можуть виникнути епідемії, використовуючи дані спостереження за захворюваннями та зміни клімату.

Висновки представили на Глобальному конгресі ESCMID у Барселоні, Іспанія.

Президент США Джо Байден повідомив, що має намір здійснити офіційний візит до країн Африки у лютому, після президентських виборів у Сполучених Штатах.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

22 травня адміністрація Байдена виступила проти рішення Іспанії, Норвегії та Ірландії визнати палестинську державу, повторивши, що, хоча президент США підтримує шлях до рішення про створення двох держав, він продовжуватиме його, закликаючи до дипломатичних переговорів між двома державами.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

Переможниця Премії імені Георгія Ґонґадзе, журналістка та медіаекспертка Тетяна Трощинська висловила вдячність усім за привітання та підтримку, опублікувавши на згадку текст свого виступу під час церемонії народження.