Кліматичні зміни перешкоджають боротьбі з трьома найбільш смертоносними інфекційними хворобами у світі – Reuters
Джерело: Reuters
Зміна клімату перешкоджає зусиллям по боротьбі з трьома найбільш смертоносними інфекційними хворобами у світі – СНІДом, туберкульозом та малярією, про це повідомив очільник Глобального фонду по боротьбі з цими захворюваннями Пітер Сендс.
У звіті фонду про результати за 2023 рік зазначено, що міжнародні ініціативи з боротьби з хворобами значною мірою відновилися після серйозного впливу пандемії, спричиненої COVID-19.
“Однак зростаючі проблеми зміни клімату означають, що світ, найімовірніше, не досягне мети покінчити зі СНІДом, туберкульозом та малярією до 2030 року без “надзвичайних кроків”, – пояснив Сендс.
За його словами, малярія розповсюджується у високогірних частинах Африки, де раніше було занадто холодно для комарів, що переносять захворювання.
Також вказано, що екстремальні погодні явища, зокрема повені, перевантажують служби охорони здоров’я, призводять до міграції населення, викликають зростання захворюваності і переривають лікування в багатьох різних місцях.
При цьому Сендс зауважив, що в країнах, охоплених конфліктом, таких як Судан, Афганістан і М’янма, а також Україна, широке охоплення населення для надання допомоги в лікуванні та профілактиці від цих хвороб є надзвичайно складним завданням через відсутність безпеки.
Натомість, як підкреслив Сендс, є і позитивні моменти. Наприклад, у 2022 році в країнах, куди інвестує Глобальний фонд, лікувалися від туберкульозу 6,7 мільйона осіб, що на 1,4 мільйона осіб більше, ніж у попередньому році. Фонд також допоміг забезпечити 24,5 мільйона людей антиретровірусною терапією ВІЛ та роздав 220 мільйонів москітних сіток.
- Кліматичні зміни по всьому світу становлять загрозу для людей, які страждають на астму та хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ).
- Вчені встановили зв’язок між змінами клімату в минулому та зменшенням мозку людини. За їхніми словами, у такий спосіб тіло людини адаптується до змін.
- Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк назвав зміни клімату “причиною надзвичайних ситуацій з правами людини в багатьох країнах”.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі здійснив візит до Сирії, ознаменувавши відновлення дипломатичних відносин між двома країнами після 14-річної перерви.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв’ю The New York Times заявив, що зараз Володимир Путін не планує нападати на Естонію, але це може статися через 5–7 років.
У Ніжині, що на Чернігівщині, під час на даху залізничного вагона загинув 15-річний хлопець. Він отримав ураження струмом.
У День незалежності США, 4 липня Ілон Маск оприлюднив опитування щодо створення нової партії у Сполучених Штатах. Уже наступного дня він анонсував створення партії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.