Зміна клімату становить загрозу для людей із захворюваннями легенів – дослідження

Джерело: Independent з посиланням на звіт, опублікований в European Respiratory Journal

Кліматичні зміни по всьому світу становлять загрозу для людей, які страждають на астму та хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ).

За попередніми оцінками, пов’язаний з кліматом тепловий стрес, а також недоїдання, малярія та діарея щорічно спричинятимуть щонайменше 250 тисяч смертей у всьому світі.

Авторка звіту, професорка Зорана Йованович Андерсен пояснила, що зміна клімату впливає на здоров’я кожного, але, ймовірно, пацієнти з респіраторними захворюваннями є одними із найбільш вразливих.

“Це люди, які вже мають труднощі з диханням, і вони набагато чутливіші до нашого мінливого клімату. Їхні симптоми з часом будуть погіршуватися, а для деяких це буде фатальним. Забруднення повітря вже завдає шкоди нашим легеням. Зараз наслідки зміни клімату стають серйозною загрозою для пацієнтів з респіраторними захворюваннями”, – попередила вона.

Серед небезпечних наслідків погодних змін – підвищення температури та збільшення кількості алергенів у повітрі, таких як пилок, а також теплові хвилі, посухи та лісові пожежі, що, своєю чергою, спричиняють пилові бурі та повені.

Зазначено, що немовлята та діти, чиї легені все ще розвиваються, також зіштовхуються з додатковим ризиком.

“Забруднене середовище є смертельним, особливо для маленьких дітей. Їхні органи, дихальні шляхи та імунна система роблять їх особливо вразливими до брудного повітря і води”, – зазначила ексгенеральна директорка ВООЗ Маргарет Чен.

Водночас кліматичні зміни можуть збільшити ймовірність виникнення алергічних реакцій у людей та/або нових випадків хронічних захворювань (астми, ХОЗЛ, раку легенів), інфекційних респіраторних захворюваннях (пневмонія, грип, туберкульоз, COVID-19), а також загострення наявних респіраторних захворювань (кашель, хрипи, задишка, утруднене дихання).

У виданні зауважили, що у 2021 році ВООЗ оцінила зміну клімату як “найбільшу загрозу здоров’ю, на яке наражається людство”.

21 квітня переважна більшість сербів на півночі Косово бойкотували місцевий референдум стосовно того, чи слід усунути мерів-албанців чотирьох муніципалітетів, чиє призначення призвело до хвилі протистоянь минулого року.

У Центрі національного спротиву поінформували про нову небезпеку для українських аграріїв на тимчасово окупованих територіях України. Зокрема землеробів застерігають від так званих “пільгових кредитів” від росіян.

21 квітня розпочинаються спільні литовсько-польські тактичні навчання з авіаційним елементом “Хоробрий грифон 24/II/Brave Griffin 24/II”. У навчаннях також візьмуть участь союзники із США та Португалії.

Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…