Американські компанії можуть першими повернутися на російський ринок до кінця року

Джерело: росЗМІ

Західні компанії, які залишили російський ринок після початку повномасштабного вторгнення в Україну, можуть відновити свою діяльність у країні. Серед тих, хто розглядає повернення, аналітики називають такі американські бренди, як PepsiCo, Coca-Cola, Apple, Microsoft, Nike, Ford, а також платіжні системи Visa та MasterCard, каже російський політолог Вадим Сіпров.

За його словами, процес повернення іноземного бізнесу до Росії може розтягнутися в часі. Вирішальним фактором стане позиція урядів країн, де розташовані штаб-квартири компаній.

Найпершими можуть повернутися саме американські бренди. Також у США вже є список російських банків, які в першу чергу можуть під’єднати до SWIFT, що створить умови для відновлення роботи Visa та MasterCard.

Окрім американських компаній, швидше за інших можуть повернутися бізнеси з Італії, Іспанії, Греції та Хорватії, зокрема виробники одягу, косметики, їжі та лікарських препаратів. Також відновлення співпраці може торкнутися туристичної галузі.

Сіпров припустив, що після завершення бойових дій із Росією більшість великих авіаперевізників повернуться до співпраці. Особливо важливим повернення російського ринку може стати для німецьких компаній, адже економіка Німеччини перебуває в стані спаду.

Відновлення співпраці з РФ, за словами політолога, могло б сповільнити процеси реіндустріалізації. Якщо проросійські сили в Німеччині зможуть подолати тиск ЄС, то на російський ринок можуть повернутися німецькі автомобілі, побутова техніка та бренди одягу, такі як Adidas, Puma і Hugo Boss.

Серед компаній, які можуть випередити німецькі, експерт назвав бізнеси з Південної Кореї та Японії. Наприклад, японський бренд Uniqlo, який зазнав значних фінансових втрат через вихід із РФ, може бути зацікавлений у відновленні роботи в країні.

Натомість компанії з Великої Британії, а також ті, що орієнтуються на Лондон, включно з бізнесами зі Скандинавії та Балтії, ймовірно, повертатимуться останніми. Під питанням також перспективи французьких і польських компаній. За словами експерта, серед брендів, які можуть не з’явитися на російському ринку найближчим часом, — Unilever, Carlsberg, IKEA, Maersk, а також продукція з країн Балтії.

За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.

Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.

Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.

Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.