«Путіндер» замість романтики: Девід Теннант прокоментував стрічку «Анора»

Джерело: Букви
Шотландський актор Девід Теннант, котрий 16 лютого в Лондоні виступив у ролі ведучого церемонії нагородження кінопремії BAFTA 2025, публічно висміяв сюжет стрічки “Анора”, де роль другого плану зіграв російський актор Юрій Борисов.
Фільм “Анора”, режисером сценаристом і продюсером якого був Шон Бейкер, отримав премію у категорії “Найкращий оригінальний сценарій”. Це історія про роман стриптизерки та сина російського олігарха. Фільм також отримав номінацію на “Оскар”.
Сюжет фільму вже викликав неабияку увагу та суперечки стосовно його соціальних тем і характерів.
Теннант, відомий за роллю у британському телесеріалі “Доктор Хто”, під час свого виступу мусив згадати про номінанта.
Ми маємо згадати тут “Анору”. Казку про дівчину, яка закохується в сина російського олігарха. Де взагалі таких людей можна зустріти?! На “Путіндері”? – зауважив ведучий.
Додамо, хоча роль Борисова у фільмі, що здобув позитивні відгуки від критиків, отримала визнання через номінацію на “Оскар”, це викликало запитання через його участь у проросійських проєктах та мовчазну реакцію на війну в Україні.
“Змова мовчання вражає, якщо порівняти її з мільярдами фунтів стерлінгів, які Захід вклав у допомогу українським військовим у боротьбі з окупантами, а також з огляду на той факт, що Росія є міжнародним вигнанцем”, – мовиться зокрема у повідомленні The Telegraph.
The Telegraph також зазначає, що Борисов та його колега Марк Ейдельштейн продовжують працювати в Росії та брати участь у фінансованих державою патріотичних кінофестивалях.
Борисов зіграв головну роль у біографічному фільмі “Калашников”, який розповідає про винахідника автомата АК-47. Частина зйомок фільму відбулася в Криму після спроби анексії півострова Росією у 2014 році.
Ейдельштейн, ще один актор “Анори”, здобув популярність завдяки ролі в фільмі “Країна Саші”, прем’єра якого відбулася на Берлінському міжнародному кінофестивалі в лютому 2022 року, незадовго до початку повномасштабного вторгнення в Україну. Значна частина фільму була знята в окупованому Криму і розповсюджувалася компанією “Централ Партнершип”, яка є дочірньою структурою державної газової компанії “Газпром”, яка наразі перебуває під міжнародними санкціями.
Раніше керівник Центру протидії пропаганді при Раді національної безпеки та оборони України Андрій Коваленко застеріг, що українські підлітки стали основною мішенню російської пропаганди, спрямованої на “всмоктування” ворожої культури.
- Документальний фільм про трьох українських митців з Харкова “Порцелянова війна” став офіційним номінантом на премію “Оскар”.
- Державне агентство України з питань кіно повідомило, що у довгий список претендентів на “Оскар-2025” увійшли три українські фільми.
- В Росії створили гру про вторгнення РФ в Україну, зокрема гравцям пропонують взяти участь у “штурмі Маріуполя”.
Система протиповітряної оборони Patriot, яку Німеччина планує оплатити для передачі Україні, зараз проходить доопрацювання і буде готовою не раніше ніж через 6–8 місяців.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що секретар РНБО Рустем Умєров запропонував Росії провести новий раунд переговорів наступного тижня.
Президент Азербайджану Ільхам Алієв відповів на запитання українського журналіста Дмитра Гордона, який попросив дати пораду Україні щодо окупованих територій. Алієв наголосив, що Україна ніколи не повинна миритися з окупацією, як це було і з Азербайджаном.
У затоці Халонг у В’єтнамі туристичний човен перекинувся під час шторму. Внаслідок інциденту загинули щонайменше 34 людини.
У Голосіївському районі Києва поліція затримала чоловіка, який ножем поранив відвідувача одного з торговельно-розважальних центрів.