Папа Римський залишається в лікарні на невизначений термін через інфекцію дихальних шляхів

Джерело: Newsweek

Стан здоров’я Папи Франциска залишається стабільним, а лихоманка зменшилася, повідомили у Ватикані в понеділок увечері.

У п’ятницю, 14 лютого, 88-річного понтифіка було госпіталізовано через бронхіт. Наразі його самопочуття покращилося, що дозволило йому повернутися до читання та виконання деяких робочих обов’язків.

Крайні роки Папа Римський стикався з різними проблемами зі здоров’ям. У 2023 році його госпіталізували через пневмонію, а згодом він переніс операцію з відновлення грижі. У 2021 році йому видалили понад фут товстої кишки через серйозне запалення та звуження. У молодості Папі Франциску видалили частину легені через легеневу інфекцію. Він також змушений використовувати інвалідний візок, ходунки або тростину через проблеми з колінами та біль у сідничному нерві. Це все збільшує ризик зараження бронхітом.

Госпіталізація Папи Франциска призвела до скасування кількох заходів, зокрема щотижневої загальної аудієнції. Тепер його графік очищений до лютого.

Лікарі діагностували “складну” інфекцію дихальних шляхів і призначили “повний спокій” та медикаментозну терапію. Полімікробні інфекції, що включають віруси, бактерії, грибки або паразити, ускладнюють одужання та вимагають ретельного медичного нагляду.

У понеділок, 17 лютого, речник Ватикану Маттео Бруні повідомив, що стан Папи Франциска стабільний. Він уточнив, що вранці Папа снідав і читав газети після третьої поспіль “спокійної” ночі в лікарні, а його лихоманка зменшилася.

Як повідомив парафіяльний священник преподобний Габріель Романеллі, Папа Франциск також проводив щоденні відеодзвінки з католицькою церквою в Газі в п’ятницю та суботу.

Папа Франциск залишатиметься в лікарні на невизначений час, щоб одужати від легеневої інфекції.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

Фахівці лабораторії Абхазького центру екологічного моніторингу виявили у прибережних водах мазут, що опинився в Чорному морі після аварії російських танкерів у Керченській протоці в грудні 2024 року. 

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

З початку повномасштабного вторгнення в Україну в Росії зафіксовано щонайменше 20 загадкових смертей високопосадовців та осіб, пов’язаних із владними структурами. Частина з них офіційно кваліфікується як самогубства, частина – як раптові зупинки серця, падіння з висоти або нещасні випадки. 

Попри популярність чотириденного робочого тижня у багатьох країнах світу, в Україні його запровадження поки не розглядається на законодавчому рівні. У Державній службі зайнятості зазначають, що під час війни ринок праці функціонує за особливими умовами, тоді як скорочення тривалості робочого часу наразі можливе лише індивідуально – за домовленістю з роботодавцем.