Британський професор досяг прориву у лікуванні раку кісток

Джерело: The Guardian

Британський професор Пол Воркман здійснив масштабний прорив у лікуванні раку кісток, відомого як хордома.

Рак кісток – доволі рідкісне захворювання, яке вражає одну людину з мільйона. Саме від хордоми свого часу померла матір Воркмана.

“Це було дуже неприємно. 36 років тому ми мало що могли зробити для лікування хордоми. Було мало розуміння цієї хвороби, і не було ліків, які б допомогли моїй мамі”.

Та вже невдовзі все може змінитись, адже Воркман з колегами нещодавно виявили основний білок – брахіурій – який, як вони встановили, має ключове значення для виживання кліток раку хордоми в організмі пацієнта.

Це відкриття викликало ажіотаж серед дослідників, адже це допомогло б у лікуванні. Зокрема блокування білка брахуарія потенційно пошкодило б ракові клітини, ріст яких він стимулює. Все, що потрібно – ліки, які б атакували білок.

Проблемою залишався непростий склад брахіурії, яка вважається несприйнятною до ліків. Але того тижня Воркман з колегами опублікували статтю Nature Communications в якій повідомили, що виявили кілька ділянок на поверхні брахіурії, які можуть стати мішенню для ліків.

Визначити це вдалось завдяки використанню одного з найпотужніших генераторів рентгенівського проміння.

У результаті команда Воркмана виділила кілька сполучень, які тепер використовують для створення потенційних методів лікування, які б атакували брахіурію. Відтак, вже невдовзі лікарі зможуть лікувати рак кісток.

За словами Воркмана, їхні дослідження можуть бути використані й для лікування інших видів раку.

Щодо ймовірного методу лікування хордоми, то Воркман вважає, що це буде система TPD, яка націлена на деградацію білка. Вона складається з процесу кооптації природньої системи утилізації клітин для видання білка-шкідника.

Водночас професор наголосив, що для вдосконалення препарату, який би лікував хордому, ще потрібні додаткові дослідження.

Зокрема спершу потрібні дослідження на лініях клітин хордоми, потім на моделях хордоми у тварин, а вже потім – дослідження на людях.

“Це може зайняти років п’ять. Тоді, сподіваюсь, ми, зрештою, будемо готові взятись за проблему хордоми”.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц у своєму останньому публічному виступі на цій посаді закликав до збереження об’єднаної та мирної Європи.

Американський актор Роберт Де Ніро, зірка фільмів “Американська афера”, “Області темряви”, “Хрещений батько”, прокоментував трансгендерний перехід своєї доньки Ейрін.

Американська співачка, авторка хіта “I Kissed a Girl” і саундтреку “Supermodel” до фільму “Нетямущі” Джилл Собул померла внаслідок пожежі в США. Виконавиці було 66 років.

Книга рекордів Гіннеса назвала 115-річну британку Етель Катерхем найстарішою людиною у світі — після смерті 116-річної бразильської черниці Іна Канабарро Лукас, яка мала цей титул.

Президент США Дональд Трамп підписав указ, який має на меті скоротити фінансування американських суспільних мовників – радіо NPR і телеканалу PBS.