Британський професор досяг прориву у лікуванні раку кісток
Джерело: The Guardian
Британський професор Пол Воркман здійснив масштабний прорив у лікуванні раку кісток, відомого як хордома.
Рак кісток – доволі рідкісне захворювання, яке вражає одну людину з мільйона. Саме від хордоми свого часу померла матір Воркмана.
“Це було дуже неприємно. 36 років тому ми мало що могли зробити для лікування хордоми. Було мало розуміння цієї хвороби, і не було ліків, які б допомогли моїй мамі”.
Та вже невдовзі все може змінитись, адже Воркман з колегами нещодавно виявили основний білок – брахіурій – який, як вони встановили, має ключове значення для виживання кліток раку хордоми в організмі пацієнта.
Це відкриття викликало ажіотаж серед дослідників, адже це допомогло б у лікуванні. Зокрема блокування білка брахуарія потенційно пошкодило б ракові клітини, ріст яких він стимулює. Все, що потрібно – ліки, які б атакували білок.
Проблемою залишався непростий склад брахіурії, яка вважається несприйнятною до ліків. Але того тижня Воркман з колегами опублікували статтю Nature Communications в якій повідомили, що виявили кілька ділянок на поверхні брахіурії, які можуть стати мішенню для ліків.
Визначити це вдалось завдяки використанню одного з найпотужніших генераторів рентгенівського проміння.
У результаті команда Воркмана виділила кілька сполучень, які тепер використовують для створення потенційних методів лікування, які б атакували брахіурію. Відтак, вже невдовзі лікарі зможуть лікувати рак кісток.
За словами Воркмана, їхні дослідження можуть бути використані й для лікування інших видів раку.
Щодо ймовірного методу лікування хордоми, то Воркман вважає, що це буде система TPD, яка націлена на деградацію білка. Вона складається з процесу кооптації природньої системи утилізації клітин для видання білка-шкідника.
Водночас професор наголосив, що для вдосконалення препарату, який би лікував хордому, ще потрібні додаткові дослідження.
Зокрема спершу потрібні дослідження на лініях клітин хордоми, потім на моделях хордоми у тварин, а вже потім – дослідження на людях.
“Це може зайняти років п’ять. Тоді, сподіваюсь, ми, зрештою, будемо готові взятись за проблему хордоми”.
- У новому дослідженні науковці повідомили, що ліки, що містять сполуки квітки наперстянки та використовуються для лікування серцевих захворювань, змогли зупинити поширення метастазів раку молочної залози у пацієнтів.
Уночі 12 липня російські окупаційні війська масовано вдарили по українських містах ракетами і безпілотниками.
Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.
Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.
Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.
У Китаї вчені навчилися вставляти мікроконтролери прямо в мозок бджіл, щоб керувати їхнім польотом. Такі “кіборги” можуть стати новим інструментом для військової розвідки або пошукових операцій після катастроф.