В Офісі президента анонсували зміну комунікації з журналістами
Джерело: Дмитро Литвин у коментарі Детектор медіа
Офіс Президента України змінює підхід до комунікації Володимира Зеленського з медіа. Відтепер після закордонних зустрічей президента відбуватимуться не лише протокольні зйомки, а й брифінги та зум-конференції із журналістами, які залишаються в Києві.
За словами радника президента з питань комунікацій Дмитра Литвина, новий формат запровадили у відповідь на запит суспільства щодо більшої відкритості. Зокрема, під час візиту Зеленського в ОАЕ вперше відбулася зум-конференція з київськими журналістами. Тоді як під час Мюнхенської конференції медіа отримали можливість бути присутніми на брифінгу в переговорній кімнаті.
Також у Києві запровадили регулярні брифінги після зустрічей із закордонними лідерами. Литвин зазначив, що після нинішнього відрядження планується ще один формат комунікації глави держави з медіа.
Щодо відбору журналістів на такі заходи, ОП прагне залучати представників різних аудиторій – як українських, так і міжнародних ЗМІ, традиційні інформагентства, а також нові медіа.
За організаційними питаннями участі в заходах або інтерв’ю з президентом медійникам потрібно звертатися до генеральної директорки Директорату з питань інформаційної політики ОП Ірини Побєдоносцевої.
Зауважимо, у грудні 2024 року Комітет захисту журналістів у листі до президента Володимира Зеленського закликав вжити заходів для забезпечення вільної роботи журналістів й медіа, та разом з тим, покарання відповідальних за залякування журналістів.
- Додамо, 248 депутатів у першому читанні проголосували за законопроєкт №12111 “Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності медіа”.
- Верховна Рада України не підтримала законопроєкт про злив інформації з державних реєстрів. Згідно з проєктом, за розголошення даних із цих реєстрів передбачалося ув’язнення до 8 років.
- Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вкотре закликала українські медіа та медійників до морально-етичних норм та журналістських стандартів у висвітленні війни.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.
Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.
Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.
Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.