Українці в Чехії припинять отримувати тимчасовий захист після перемир’я чи закінчення війни

Джерело: Novinky.cz.

Міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан повідомив, що після оголошення припинення вогню або завершення війни в Україні біженці, які перебувають в Чехії, не зможуть отримати тимчасовий захист.

Віт Ракушан зазначив, що необхідно запобігти можливій другій хвилі біженців, щоб після завершення війни в Чехію не прибула велика кількість осіб, зокрема чоловіків, які прагнуть приєднатися до своїх родин, що вже перебувають у країні. Такі люди повинні будуть подавати документи на проживання, як і інші іноземці.

“Як би не закінчилася війна, ніхто не зможе сюди приїхати після її закінчення в межах інституту тимчасового захисту”, – зазначив міністр.

У разі завершення бойових дій тимчасовий захист для українських біженців у Чехії припиниться вже наступного дня. Однак вони матимуть можливість залишитися в країні ще на певний період, наприклад, на рік чи півтора. Водночас протягом цього часу їм потрібно буде перейти на стандартний режим проживання, який застосовується до інших іноземців.

Українці не зможуть подавати заяву на тимчасове проживання або політичний притулок, на відміну від людей з окупованих територій, які наразі мають таку можливість.

“За даними опитувань, близько 50% біженців кажуть, що хотіли б залишитись у Чехії. Тобто це десь приблизно двісті тисяч людей. Це ситуація, з якою ми б точно впоралися”, – сказав міністр.

Він також зазначив, що Чехія розробляє різні варіанти дій у разі припинення вогню в Україні.

“Ми разом із Польщею, яка головує в Раді Європейського Союзу, готуємо для цього документи. Ми хочемо, щоб це було завершено найближчими місяцями”, – наголосив Ракушан.

Міністр вважає, що рішення має бути ухвалене на рівні всього Євросоюзу. Прага сподівається, що попередній варіант пропозиції буде представлений під час польського головування в Раді ЄС, тобто до кінця червня.

“Такий план не підготують для вас ні Іспанія, ні Франція, ні будь-яка інша країна, яка зараз не має такої гострої проблеми, як ми”, – сказав Віт Ракушан.

У ЄС планують створити центри повернення для допомоги українцям у поверненні на Батьківщину. За даними міністра, обговорення були в Німеччині, Польщі та Австрії, такий центр створять і в Чехії.

“Вони запропонували б роботу в Україні, проживання, перспективи життя та умови, за яких люди повернуться. Водночас вони також допомагали б українцям, які вирішили залишитися тут, організовуючи їхній переїзд в іншу країну”, – зазначив Ракушан.

На Закарпатті взяли під варту двох жителів Закарпаття, які намагалися організувати незаконне переправлення в Румунію військовозобов’язаної особи. Чоловіки є служителями московського патріархату. У разі доведення вини їм загрожує до 9 років ув’язнення.

Уперше в історії секретну розвідувальну службу Британії МІ6 може очолити жінка.

В американських в’язницях почали використовувати шоломи віртуальної реальності, щоб мешканці поодиноких камер змогли відчути себе на волі.

Офіс президента зобовʼязаний надати докази, на підставі яких проти нардепа Петра Порошенка були запроваджені санкції. Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду задовольнив відповідне клопотання адвокатів лідера “Євросолідарності” 13 травня. На засіданні був присутній кореспондент Букв.

У Німеччині заборонили діяльність радикальної організації “Королівство Німеччина”, заарештувавши лідерів угруповання. За словами прокурорів, група створила тіньові інституції для нової держави відповідно до ультраправої ідеології, відомої як рух “Рейхсбюргерів”.