На Філіппінах влада платить за вилов комарів

Джерело: ВВС
Влада одного з найбільш густонаселених міських центрів Філіппін пропонує грошову винагороду за знищення комарів.
Карліто Серналь, очільник Барангай Аддіншн Хіллз, оголосив про винагороду в розмірі одного песо (менш ніж два центи США) за кожні п’ять комарів.
Програму, яка триватиме щонайменше місяць, започаткували після того, як двоє студентів померли від лихоманки денге, яку поширюють комарі.
Винагорода поширюється на всіх комарів — живих, мертвих, їх личинки. Живих комарів знищуватимуть за допомогою ультрафіолету.
Загалом 21 людина вже забрала свою винагороду, принісши загалом 700 комарів і личинок.
Ідею виплат швидко почали висміювати у соцмережах. Дехто припускав, що це може призвести до “комариного фермерства”.
Міністерство охорони здоров’я Філіппін повідомило ВВС, що “цінує добрі наміри керівників місцевих органів влади щодо боротьби з лихоманкою денге”, але не прокоментувало наскільки ефективний такий спосіб у боротьбі з лихоманкою денге.
Пан Сернал сказав, що знає про критику в соціальних мережах, але додав: “Це один з найбільших і найбільш густонаселених районів. Ми повинні зробити щось, щоб допомогти місцевій владі”.
У Барангай Аддішн Хіллз проживає близько 70 000 людей, які тісняться на ділянці площею 162 гектари.
Винагорода має доповнити вже присутні заходи, такі як прибирання вулиць і запобігання накопиченню води, де комарі, що переносять лихоманку денге, відкладають свої яйця.
Довідка: Денге є ендемічним захворюванням у тропічних країнах, і спалахи часто відбуваються в міських районах з поганою санітарією, що дозволяє комарам-переносникам вірусу розмножуватися.
У важких випадках денге викликає внутрішню кровотечу, яка може призвести до смерті. Симптоми лихоманки включають головний біль, нудоту, біль у суглобах і м’язах.
Нещодавно філіппінська влада відзначила зростання кількості випадків захворювання на денге по всій країні через сезонні дощі. Міністерство охорони здоров’я повідомило, що станом на 1 лютого було зареєстровано 28 234 випадки захворювання, що на 40% більше, ніж минулого року.
- Вчені, що відстежують поширення лихоманки денге, попереджають про ризик спалахів у популярних туристичних регіонах Європи. Лихоманка переноситься азійськими тигровими комарами, які поширюються в частинах Франції, Італії та Іспанії. Влітку 2024 року цих комах помітили навіть на Олімпійських іграх у Парижі.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.