Лавров задоволений висловлюваннями Трампа щодо «першопричин війни» проти України
Джерело: росЗМІ
Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що президент США Дональд Трамп став першим серед західних лідерів, хто публічно назвав причину, через яку “Росія розв’язала війну проти України”.
Він перший і, наскільки я бачу, поки що єдиний серед західних лідерів, хто заявив, що однією з першопричин української ситуації була агресивна лінія попередньої адміністрації щодо втягування України в НАТО, — сказав Лавров під час виступу в держдумі РФ.
За його словами, ця заява є “сигналом” про те, що Трамп “розуміє позицію Росії”.
Лавров нагадав, що під час телефонної розмови 12 лютого глава РФ Володимир Путін наголосив Трампу, що для Москви важливий не режим припинення вогню, який “дозволить доозброїти Україну”, а “довгостроковий стійкий мир, заснований на усуненні першопричин конфлікту”.
Після цього відбулися перші за три роки офіційні переговори між США та РФ. Лавров зазначив, що ці переговори показали “відхід від краю прірви”, до якої, за його словами, країни довела адміністрація Джо Байдена, а у двосторонніх відносинах з’явилася “позитивна атмосфера”.
Раніше Дональд Трамп заявив, що причиною війни в Україні стало те, що Байден публічно заявив про можливість вступу Києва до НАТО.
Він не повинен був цього говорити. Як тільки він це сказав, вони (росіяни – ред.) заявили: “Знаєте що? Тепер буде війна”, — сказав Трамп.
Окрім того, глава США вкотре повторив, що війни ніколи б не сталося, якби він залишався президентом США.
Згодом заявив, що не вірить у намір Росії найближчим часом напасти на одну з країн НАТО.
Також він поклав відповідальність за війну на Україну.
Ви мали покласти цьому край за три роки. Ви ніколи не повинні були цього починати. Ви могли укласти угоду, — звернувся президент США до українського керівництва.
На його думку, на початку війни в України були всі шанси владнати протистояння з Росією без значних територіальних втрат і масової загибелі людей. Він заявив, що це міг би зробити навіть “посередній переговорник”.
Разом з тим, згідно з даними американської розвідки, Володимир Путін, попри початок переговорів з адміністрацією Трампа щодо припинення війни, досі прагне захопити всю територію України. Зокрема, він може використати переговори як тактичну паузу для відновлення армії та посилення своїх позицій.
У США також вважають, що навіть якщо Путін погодиться на припинення вогню або тимчасову мирну угоду, це може бути лише спробою виграти час для перегрупування сил. Зазначається, що Путін досі сподівається “перечекати Україну та Європу”, розраховуючи у майбутньому захопити всю країну.
Путін може використовувати переговори як тактичну паузу для відновлення армії та посилення своїх позицій. За словами джерел, навіть якщо Кремль погодиться на припинення вогню або тимчасову мирну угоду, це може бути лише спробою виграти час для перегрупування сил.
Західні офіційні особи сумніваються, що господар Кремля готовий до реальних поступок або довгострокового миру. Вони вважають, що переговори з Москвою спрямовані радше на з’ясування можливих поступок Заходу та спробу повернення Путіна на міжнародну арену, де його ізоляція лише посилилася після повномасштабного вторгнення в Україну.
Представники західної розвідки наголошують, що Путін не планує виводити війська з України або скорочувати військову присутність у західних регіонах Росії. Навпаки, його впевненість лише зросла після заяв деяких представників адміністрації Трампа про те, що США не розглядають членство України в НАТО як реальний варіант врегулювання.
За даними американських посадовців, розвіддані від союзників та власні спостереження підтверджують, що Путін зберігає свої амбіції щодо України. Представники Конгресу та один із колишніх високопосадовців адміністрації президента зазначили, що ця стратегія залишалася незмінною і в останні місяці президентства Джо Байдена, і після передачі влади Дональду Трампу.
- Президент США Дональд Трамп, намагаючись прискорити завершення війни в Україні, створює небезпечний розкол у міжнародній політиці.
- Президент США Дональд Трамп прокоментував зустріч представників США та Росії у Саудівській Аравії. Зокрема він заявив, що не заперечує проти розміщення в Україні миротворчих сил європейських країн, як пропонували лідери Франції та Великої Британії.
- Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Дональд Трамп здатен відновити корисний діалог із Володимиром Путіним.
Президент Дональд Трамп заявив, що “не в захваті” від російських обстрілів України, оскільки США намагаються виступити посередником у врегулюванні війну між двома країнами.
7 квітня президент Володимир Зеленський призначив колишнього генерального прокурора Андрія Костіна послом України у Нідерландах, а також представником при Організації із заборони хімічної зброї. Раніше глава держави наполягав, що посадовець має понести “політичну відповідальність” після викриттям з інвалідностями прокурорів.
Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про стягнення в дохід України продукції та сировини, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска.
Генеральний штаб ЗСУ не підтримав підготовлений Міністерством оборони законопроєкт про звільнення зі служби та ротацію бійців під час воєнного стану. Командування української армії виступило проти ініціативи, позаяк реалізація документа призвела б до одномоментної демобілізації значної кількості досвідчених військових.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України наземний роботизований комплекс D-21-12R українського виробництва.