США можуть обмежити Україні доступ до Starlink через угоду про корисні копалини – Reuters

Джерело: Reuters
За повідомленням Reuters, представники США, які ведуть перемовини з Україною щодо угоди про рідкісноземельні метали, почали погрожувати припиненням доступу до Starlink у випадку не підписання документів.
Таку інформацію агентству повідомили одразу три джерела. За їхніми даними, питання про Starlink з’явилось після того, як президент України Володимир Зеленський відмовився підписувати перший варіант угоди, запропонованої США.
Starlink забезпечує важливе підключення до інтернету для України та її військових.
Одне з джерел розповіло, що чергові погрози про відключення Starlink в Україні пролунали під час зустрічі спецпредставника США з питань України Кіта Келлога з Володимиром Зеленським у Києві.
“Під час зустрічі Україні повідомили, що їй загрожує неминуче припинення послуги, якщо вона не досягне угоди щодо найважливіших корисних копалин. Україна працює по Starlink. Вони вважають її своєю Полярною зорею. Втрата Starlink… була б серйозним ударом”, – повідомило джерело.
Напередодні Зеленський заявив, що США та Україна продовжують працювати над угодою. Президент США Дональд Трамп в останніх заявах також висловив сподівання, що угода невдовзі буде підписана.
Ілон Маск надіслав Україні тисячі терміналів Starlink після повномасштабного вторгнення РФ. Однак згодом з’являлись повідомлення, що принаймні одного разу він обмежив українським військовим доступ до Starlink, адже йому не подобалось, як Україна бореться з російським агресором.
Мелінда Харінг, старша наукова співробітниця Атлантичної ради, сказала, що Starlink має важливе значення для експлуатації безпілотників в Україні, що є ключовим стовпом її військової стратегії.
“Втрата Starlink змінила б правила гри”, – сказала вона наголосивши, що зараз Україна та Росія на одному рівні щодо використання БпЛА та артилерії.
Україна має широкий спектр різноманітних можливостей безпілотників, починаючи від морських і розвідувальних дронів до безпілотних літальних апаратів дальньої дії.
- Очільник Департаменту ефективності уряду США (DOGE) та радник Дональда Трампа, Ілон Маск, пояснив, чому змінив своє ставлення до України після початку російського вторгнення, звинувативши у цьому українську владу.
Російський диктатор Володимир Путін може вдатися до використання тактичної ядерної зброї проти України – і робить ставку на те, що світ цього не зупинить. Про це пише військовий експерт та колишній командир британських хімічних військ Геміш де Бреттон-Гордон у колонці для The Telegraph.
У помешканні голови правління Центру Протидії Корупції Віталія Шабуніна завершився обшук. Слідчі ДБР, які прибули без ухвали суду, вилучили техніку дружини Шабуніна, а також планшет і телефони його малолітніх дітей – семи- та десятирічного віку. Навіщо слідчим знадобилися пристрої, на яких, за словами ЦПК, були лише дитячі ігри, – незрозуміло.
У ніч на 11 липня підрозділи Сил оборони України вразили Луховіцкій авіаційний завод ім. Вороніна, філіал літакобудівної корпорації “МіГ”.
Президент США Дональд Трамп заявив, що американське озброєння, яке надаватиметься Україні, повністю оплачуватиме НАТО.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.