ЄС шукає способи конфіскувати частину заморожених активів РФ та віддати їх Україні

Джерело: Bloomberg

Європейський Союз шукає способи конфіскувати заморожені активи центрального банку Росії, щоб посилити фінансову та військову підтримку України. Ці кроки здійснюються на тлі ймовірного зменшення допомоги від США.

У Європейському Союзі обговорюють можливість використання цих активів як застави для майбутньої Міжнародної претензійної комісії, метою якої є визначити розмір компенсації за збитки, завдані російською агресією.

Активи можуть бути конфісковані в разі відмови Москви від відшкодування збитків, а їхня вартість зарахована в рахунок зобов’язань Росії щодо компенсації, передбачених потенційною мирною угодою.

Інший варіант, який розглядається, передбачає надання Європейським Союзом повноважень країнам-членам конфісковувати суверенні активи РФ для відшкодування збитків, завданих енергетичній інфраструктурі України.

Наразі триває вивчення можливості здійснення цього кроку на підставі рішення Міжнародного кримінального суду.

Російська служба “Радіо Свобода” з 15 квітня зупинила мовлення в середньохвильовому діапазоні 1386 кГц. У медіа не уточнили тривалість зупинення трансляції.

Європейський Союз попередив президента Сербії Александара Вучича, що його участь у параді 9 травня в Москві може поставити хрест на євроінтеграційних прагненнях країни.

15 квітня Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому проєкт закону “Про внесення зміни до частини першої статті 16 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” щодо проведення перевірок з питань вчинення мобінгу (цькування)”.

Попри заявлену мету скоротити торговельний дефіцит США, президент Дональд Трамп фактично знищує одну з найбільш конкурентоспроможних експортних галузей країни — вищу освіту.

15 квітня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу проект закону щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури.