ЄС шукає способи конфіскувати частину заморожених активів РФ та віддати їх Україні
Джерело: Bloomberg
Європейський Союз шукає способи конфіскувати заморожені активи центрального банку Росії, щоб посилити фінансову та військову підтримку України. Ці кроки здійснюються на тлі ймовірного зменшення допомоги від США.
У Європейському Союзі обговорюють можливість використання цих активів як застави для майбутньої Міжнародної претензійної комісії, метою якої є визначити розмір компенсації за збитки, завдані російською агресією.
Активи можуть бути конфісковані в разі відмови Москви від відшкодування збитків, а їхня вартість зарахована в рахунок зобов’язань Росії щодо компенсації, передбачених потенційною мирною угодою.
Інший варіант, який розглядається, передбачає надання Європейським Союзом повноважень країнам-членам конфісковувати суверенні активи РФ для відшкодування збитків, завданих енергетичній інфраструктурі України.
Наразі триває вивчення можливості здійснення цього кроку на підставі рішення Міжнародного кримінального суду.
- Україна звернулась до президента США Дональда Трампа та його адміністрації з проханням дати дозвіл на використання заморожених активів РФ на 300 млрд доларів для купівлі американської зброї.
- За даними ЗМІ, Сполучені Штати прагнуть конфіскувати заморожені активи Росії на суму у 300 млрд доларів, аби змусити Кремль до перемовин. Натомість у Євросоюзі ідею США не підтримують.
-
Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України, заявив, що країна вже отримує фінансову підтримку від партнерів, яка базується на заморожених російських активах.
Співробітнику уряду США заборонили виїжджати з Китаю після поїздки туди в особистих справах. Це не вперше, коли Пекін забороняє громадянам Штатів виїжджати з країни.
У французькому місті Авіньйон покажуть тригодинну виставу, засновану на реальному суді проти чоловіків, які ґвалтували Жизель Пеліко упродовж десяти років та її законного чоловіка, який накачував жінку наркотиками й запрошував гостей.
22 липня Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою керівнику підрозділу НАБУ з дислокацією в м. Дніпро, підозрюваного у пособництві РФ.
Адміністрація президента США оприлюднила понад 230 тисяч файлів, пов’язаних з убивством темношкірого лідера руху за громадянські права Мартіна Лютера Кінга у квітні 1968 року.
Детективи Бюро економічної безпеки у Волинській області викрили групу осіб, які підпільно виготовляли сигарети на території дитячого табору.