Північна Корея постачає Росії 50% боєприпасів – ГУР

Джерело: Кирило Буданов на форумі “Україна. Рік 2025”

Північна Корея забезпечує 50% боєприпасів, які потребує Росія для повномасштабної війни проти України, заявив глава військової розвідки Кирило Буданов.

Північна Корея розгорнула тисячі військових для підтримки російських сил, за оцінками України, США та Південної Кореї, що стало першим серйозним залученням Пхеньяна у війну з 1950-х років.

Буданов повідомив, що Північна Корея також почала масштабні постачання в Росію 170-мм самохідних гаубиць і 240-мм реактивних систем залпового вогню. Окрім того, КНДР вже поставила Росії балістичні ракети, а в 2025 році планує відправити 148, додав глава ГУР.

Не можна в цьому аспекті не згадати про їхнього стратегічного союзника Північну Корею, яка на 50% задовольняє всі витрати фронту в боєприпасах. 50% боєприпасів – це північнокорейські боєприпаси, – зазначив керівник ГУР.

Тоді як за словами глави зовнішньої розвідки Олег Іващенко, у 2025 році Росія планує виробити понад 7 мільйонів артилерійських і мінометних снарядів. Що стосується ракет великої дальності, Іващенко сказав, що цього року Росія виготовить близько 3000 ракет.

Раніше керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко заявив, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Північнокорейські боєприпаси тримають російську оборону, – заявив керівник Центру.

Згідно з даними супутникових знімків, у КНДР розширюється площа комплексу з виробництва балістичних ракет Hwasong-11 (відомі на Заході як KN-23 і KN-24), якими РФ обстрілювала Україну.

За даними Вашингтона та Сеула, КНДР відправила до РФ приблизно 20 тис. контейнерів з боєприпасами: від артилерійських снарядів калібру 122 мм і 152 мм – до новітніх балістичних ракет Hwasong-11.

Наразі майже 200 північнокорейських заводів із виробництва боєприпасів працюють на повну потужність, а РФ постачає паливо й обладнання для підтримки виробництва зброї в Пхеньяні.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.