Невідома хвороба в Конго: понад 50 загиблих

Джерело: Associated Press

Всесвітня організація охорони здоров’я разом із лікарями Республіки Конго зафіксували понад півсотні смертей на північному заході країни, спричинених невідомою хворобою.

Медичний директор лікарні Бікоро та регіонального центру моніторингу Серж Нгалебато повідомив Associated Press, що у більшості випадків від появи симптомів до смерті минає лише 48 годин і “це те, що дійсно викликає занепокоєння”.

Останній спалах захворювання в Конго розпочався 21 січня. Відтоді зареєстровано 419 випадків, з яких 53 – летальні.

За інформацією африканського офісу ВООЗ, перший спалах у місті Болоко розпочався після того, як троє дітей з’їли кажана та померли протягом 48 годин від симптомів геморагічної лихоманки.

Давно існує занепокоєння щодо передачі хвороб від тварин до людей у регіонах, де вживають диких тварин. У 2022 році ВООЗ повідомила, що кількість таких спалахів в Африці за останні десять років зросла більш ніж на 60%.

9 лютого в місті Бомате розпочалася друга хвиля захворюваності на невідому хворобу. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) повідомила, що для аналізу до Національного інституту біомедичних досліджень у Кіншасі, столиці Демократичної Республіки Конго, надіслали зразки від 13 пацієнтів.

Результати тестів виявили, що всі зразки були негативними на лихоманку Ебола та інші поширені геморагічні захворювання, зокрема вірус Марбург. Натомість у деяких випадках було підтверджено наявність малярії.

Минулого року в іншому регіоні Конго подібну грипоподібну хворобу, яка спричинила загибель десятків людей, також діагностували як малярію.

За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.

Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.

Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.

Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.