Понад 200 тисяч людей підписали петицію за позбавлення Маска канадського громадянства

Джерело: The Guardian

Понад 200 тисяч канадців підписали парламентську петицію з вимогою позбавити мільярдера Ілона Маска громадянства Канади.

Петицію ініціювала письменниця з Британської Колумбії Квалія Рід, а підтримав її канадський депутат від Нової демократичної партії Чарлі Ангус, відомий своєю різкою критикою на адресу Ілона Маска.

Подана 20 лютого петиція, ініційована Квалією Рід, звинувачує Ілона Маска в діяльності, що суперечить національним інтересам Канади, зокрема через його роль радника Дональда Трампа. У документі стверджується, що зв’язки Маска з експрезидентом США роблять його «членом іноземного уряду, який намагається підірвати суверенітет Канади».

Автори звернення закликають прем’єр-міністра Джастіна Трюдо негайно позбавити мільярдера канадського громадянства.

Канадські ЗМІ повідомляють, що для розгляду петиції в Палаті громад країни достатньо 500 підписів, тож ймовірність парламентського обговорення цього питання суттєво зросла. Робота Палати громад має відновитися 24 березня, хоча існує можливість оголошення загальних виборів до повернення депутатів. Збір підписів під петицією Квалії Рід триватиме до 20 червня.

Людина, чиє канадське громадянство анульовано, повинна чекати 10 років, щоб отримати його знову.

  • Ключові американські відомства в адміністрації Трампа наказали співробітникам не відповідати на електронний лист від Департаменту ефективності уряду США (DOGE), очолюваного Ілоном Маском, із запитанням, чого вони досягли за минулий тиждень.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Європейський парламент розглядає можливість пришвидшення відмови від російського газу на один рік, до січня 2027 року. Про це свідчать документи, з якими ознайомилося агентство Reuters.

Міністр оборони України Денис Шмигаль представив оновлений склад своєї команди.

Від початку 2025 року в Україні відбувається близько 15 кібератак щодня. Основним джерелом кібератак залишається Росія.

З 1 серпня Укрзалізниця вводить обов’язкову верифікацію через “Дія.Підпис” при купівлі та поверненні квитків на низку популярних поїздів, що викликало обурення серед частини пасажирів, які не мають застосунку.