Захід знову висловив підтримку Україні, але вже без участі США

Джерело: Bild

На треті роковини повномасштабного вторгнення Росії Захід знову висловив підтримку Україні, але вже без участі Сполучених Штатів.

Напередодні, 24 лютого, у Києві відбувся міжнародний саміт “Підтримуй Україну”, у якому взяли участь лідери 12 європейських країн і Канади, а також голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Ще 24 представники різних держав приєдналися до зустрічі в режимі відеозв’язку.

Головною темою заходу стало рішення Києва відмовитися від пропозиції президента США Дональда Трампа щодо українських надр. Президент України Володимир Зеленський заявив, що країна “нічого не винна” новій американській адміністрації і не підпише договір на 500 мільярдів доларів, який передасть Вашингтону контроль над видобутком корисних копалин в Україні.

У відповідь ЄС виділив Україні 3,5 мільярда євро фінансової допомоги, а Канада — ще 4 мільярди євро. Крім того, європейські країни посилили санкції проти РФ, заморозивши активи 153 суден “тіньового флоту”, а також запровадили обмеження проти російських банків і пропагандистських ЗМІ.

“Попри скорочення американської допомоги, Київ упевнений у своїй боєздатності. Зеленський на саміті заявив, що виробництво безпілотників в Україні подвоїться у 2025 році, сягнувши показника в понад чотири мільйони одиниць. Таким чином, Україна готується продовжувати боротьбу без опирання на США, але з підтримкою Європи і Канади”, – зауважує Bild.

Водночас Європейський Союз запропонував Україні свою угоду щодо видобутку корисних копалин. У блоці її назвали “безпрограшною”.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.