Іноземні медійники запускають новинну платформу на кшталт TikTok

Джерело: Semafor

Група досвідчених іноземних кореспондентів запускає нову новинну платформу Noosphere, подібну до TikTok.

Noosphere надаватиме необмежений доступ до контенту, створеного незалежними журналістами. Застосунок має нескінченну повноекранну прокрутку, яка нагадує TikTok, але також показує користувачам текстові статті, аудіо та фотографії.

Колишня військова кореспондентка PBS Джейн Фергюсон розповіла, що заснувала Noosphere у відповідь на “розпад екосистем телерадіомовлення та цифрових медіа, який залишив без роботи тисячі талановитих журналістів”.

Фергюсон розповіла, що під час викладання журналістики в Принстоні вона зрозуміла, що і аудиторія, і бізнес-модель журналістики на телебаченні швидко скорочуються, і що не існує платформ, які були б привабливими для споживачів новин і водночас дозволяли б журналістам монетизувати свою роботу.

Вона працювала з невеликою технічною командою і за участю журналістів розробила застосунок. Співзасновником є кореспондент, який очолював бюро видання Vice на Близькому Сході, Себастьян Вокер.

Фергюсон зібрала близько мільйона доларів від кількох керівників, сімейних офісів і друзів, які були зацікавлені в інвестуванні в більш стійкі моделі для журналістики.

Вартість підписки стартуватиме від $15 на місяць і згодом зросте до $19,99. Дохід буде розподілятися між журналістами-учасниками, а також залежатиме від кількості переглядів і підписників, яких кожен журналіст приведе на платформу.

Національне агентство з питань запобігання корупції спільно з WWF-Україна, Спеціалізованою екологічною прокуратурою Офісу Генерального прокурора та Базельським інститутом управління представили дослідження про корупційні ризики у лісовій сфері України. У ньому визначено 12 ключових загроз, серед яких масштабні санітарні рубки, низька прозорість продажу деревини та слабкий контроль за вирубками.

Щоденне вживання апельсина може зменшити ризик депресії на 20%, свідчить дослідження, опубліковане у журналі Microbiome. Вчені припускають, що цитрусові сприяють росту бактерії Faecalibacterium prausnitzii у кишківнику, що впливає на вироблення серотоніну та дофаміну – нейротрансмітерів, які покращують настрій.

25 лютого президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, обговоривши результати контактів з партнерами. Також сторони узгодили спільні наступні кроки.

Президент Франції Емманюель Макрон заявив про “переломний момент” у переговорах щодо підтримки України після зустрічі з главою США Дональдом Трампом, однак так і не отримав від американського лідера чітких гарантій безпеки чи зобов’язань щодо можливої військової допомоги.

Очільник Покровська Донецької області Руслан Требушкін опублікував відеозвернення до глави держави Володимира Зеленського, закликаючи укласти мирну угоду. Він звернувся до президента російською, не згадавши про Росію.