У Британії судять чоловіків, які вкрали золотий унітаз із палацу, де народився Черчилль

Джерело: Sky News

В Оксфордському суді Великої Британії стартував судовий процес над трьома чоловіками, яких обвинувачують у крадіжці 18-каратного золотого унітазу вартістю близько 6 мільйонів доларів із Бленхеймського палацу у вересні 2019 року.

Фото з відкритих джерел

Як розповіли у виданні, золотий унітаз встановили в палаці в межах виставки італійського художника Мауріціо Каттелана під назвою “Перемога — це не варіант”. Однак його вкрали лише за кілька днів після початку виставки — 14 вересня 2019 року.

Згідно з версією слідства, один із обвинувачених, Майкл Джонс, за кілька тижнів до крадіжки двічі обстежував палац. Обидва рази Джонс фотографував вікно, а наступного разу сфотографував ванну, де був встановлений унітаз, а також замок у дверях.

За даними прокурора Джуліана Крістофера, імовірно, пʼять чоловіків у ніч на 14 вересня на двох викрадених автомобілях протаранили ворота Бленгеймського палацу. Потім зловмисники виламали двері туалету та від’єднали унітаз від системи водопостачання.

Таким чином, 98-кілограмовий унітаз викрали всього за пʼять хвилин.

Крадений унітаз слідчі так і не знайшли. Слідство припустило, що зловмисники розпиляли унітаз і продали по частинах. Окрім того, підозрювані використовували слово “автомобіль” на позначення золота, яке намагались продати.

У справі фігурують троє підозрюваних: 39-річний Майкл Джонс, 36-річний Фредерік Доу з Віндзору і 41-річний Бора Гуккук. Джонса слідство звинувачує у співучасті в пограбуванні палацу, а Доу і власника ювелірного магазину Гуккука — у змові з метою продати вкрадений унітаз.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.