У віці 113 років померла найстарша з тих, хто пережив Голокост

Джерело: АР

У США померла 113-річна Роуз Жироне, яка вважалася найстаршою з тих, хто пережив Голокост.

Жироне народилася 13 січня 1912 року в Янові, Польща. Як вона розповіла в 1996 році в інтерв’ю для Фонду Шоа Університету штату Каліфорнія, її сім’я переїхала до німецького Гамбурга, коли їй було 6 років.

У 1937 році у Бреслау (нині Вроцлав, Польща) Жироне вийшла заміж. Коли вона була на 9-му місяці вагітності, нацисти забрали її чоловіка до концентраційного табору Бухенвальд. Після народження доньки у 1938 році Жироне змогла отримати китайські візи і домогтися звільнення чоловіка.

Який час вони жили в Шанхаї, а в 1941 році єврейських біженців зігнали в гетто. Сім’я з трьох осіб жила у ванній кімнаті будинку.

За даними видання, коли війна закінчилася, вони отримали листи від родичів у США і з їхньою допомогою перебрались до Сан-Франциско в 1947 році.

Згідно з дослідженням, оприлюдненим минулого року Claims Conference, Жироне була однією з 245 000 вцілілих під час Голокосту, які досі живуть у більш ніж 90 країнах світу. Середній вік їх становить 86 років.

Джерело: Укргідрометцентр За даними синоптиків у суботу, 12 липня, частину областей накриють опади. Короткочасні опади…

Уночі 12 липня російські окупаційні війська масовано вдарили по українських містах ракетами і безпілотниками.

Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.

Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.

Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.