У віці 113 років померла найстарша з тих, хто пережив Голокост

Джерело: АР
У США померла 113-річна Роуз Жироне, яка вважалася найстаршою з тих, хто пережив Голокост.
Жироне народилася 13 січня 1912 року в Янові, Польща. Як вона розповіла в 1996 році в інтерв’ю для Фонду Шоа Університету штату Каліфорнія, її сім’я переїхала до німецького Гамбурга, коли їй було 6 років.
У 1937 році у Бреслау (нині Вроцлав, Польща) Жироне вийшла заміж. Коли вона була на 9-му місяці вагітності, нацисти забрали її чоловіка до концентраційного табору Бухенвальд. Після народження доньки у 1938 році Жироне змогла отримати китайські візи і домогтися звільнення чоловіка.
Який час вони жили в Шанхаї, а в 1941 році єврейських біженців зігнали в гетто. Сім’я з трьох осіб жила у ванній кімнаті будинку.
За даними видання, коли війна закінчилася, вони отримали листи від родичів у США і з їхньою допомогою перебрались до Сан-Франциско в 1947 році.
Згідно з дослідженням, оприлюдненим минулого року Claims Conference, Жироне була однією з 245 000 вцілілих під час Голокосту, які досі живуть у більш ніж 90 країнах світу. Середній вік їх становить 86 років.
- На 89 році життя померла американська соул-співачка Роберта Флек, перша виконавиця хіта “Killing Me Softly With His Song”.
В Індії чоловік на ім’я Абхішек виграв суд у кінотеатру через показ довгої реклами.
Чиновники адміністрації Дональда Трампа, які щонайменше шість разів за останні два місяці зустрічалися з російськими дипломатами, повернулися з переговорів без жодних результатів, що починає викликати у них занепокоєння.
29 квітня Уряд схвалив законопроєкт, за яким планують врегулювати податки на доходи від цифрових платформ.
У німецькому місті Гамбург знайшли мертвою письменницю, авторку бестселерів Олександру Фрьоліх.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 29 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.