У США 19-річна випускниця з відзнакою подала до суду на школу через неграмотність

Джерело: CNN

19-річна американка Аліша Ортіс подала судовий позов проти міста Гартфорд, місцевого управління освіти та своєї шкільної вчительки через низьку якість освіти, яку отримала в дитинстві.

За словами випускниці, за 12 років навчання у державній школі Гартфорда вона майже не навчилася читати та писати.

Як розповіли у виданні, Аліша випустилася зі школи влітку 2024 року. При цьому їй видали атестат з відзнакою.

Аліша Ортіс народилася у Пуерто-Рико в багатодітній сімʼї. Ще в дитинстві батьки помітили, що дівчинка має труднощі з навчанням, тож коли Аліші було 5 років, сімʼя переїхала до міста Гартфорд у штаті Коннектикут.

У США батьки сподівалися дати доньці більше можливостей та інклюзивну освіту.

У школі Аліші було важко розпізнавати звуки, числа та літери. У шостому класі її рівень читання відповідав “нормі” для першокласників чи вихованців дитсадка.

Хоч у державній школі Гартфорда була менторка, яка мала допомагати дітям із труднощами, Аліша розповіли, що не отримувала належної підтримки від педагогів та навіть зазнавала знущань з боку вчительки Тільди Сантьяго.

Лише в 11 класі педагоги запропонували дівчинці пройти тестування на дислексію (розлад читання).

Окрім цього, лікарі діагностували в Аліши опозиційно-викличний розлад, тривожний розлад і невизначений розлад комунікації.

Аліша вирішила самостійно шукати спеціальні способи навчання, такі як аудіоуроки та спеціальні застосунки для виконання завдань.

Утім, як зазначила Аліша, вона почала користуватися цим лише у старшій школі, а в усі попередні роки вчителі просто переводили її у наступний клас, незважаючи на її неписьменність.

Зрештою, Аліші вдалося вступити до Університету Коннектикуту на спеціальність “публічне управління”. Дівчина заповнила заяву на вступ і написала есе за допомогою застосунків, які переводять мову в текст. Щоб оплатити навчання – отримала кілька грантів і стипендій.

Тепер Ортіс вимагає у міста компенсацію збитків та закликає до реформ у системі освіти.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.