У США 19-річна випускниця з відзнакою подала до суду на школу через неграмотність

Джерело: CNN
19-річна американка Аліша Ортіс подала судовий позов проти міста Гартфорд, місцевого управління освіти та своєї шкільної вчительки через низьку якість освіти, яку отримала в дитинстві.
За словами випускниці, за 12 років навчання у державній школі Гартфорда вона майже не навчилася читати та писати.
Як розповіли у виданні, Аліша випустилася зі школи влітку 2024 року. При цьому їй видали атестат з відзнакою.
Аліша Ортіс народилася у Пуерто-Рико в багатодітній сімʼї. Ще в дитинстві батьки помітили, що дівчинка має труднощі з навчанням, тож коли Аліші було 5 років, сімʼя переїхала до міста Гартфорд у штаті Коннектикут.
У США батьки сподівалися дати доньці більше можливостей та інклюзивну освіту.
У школі Аліші було важко розпізнавати звуки, числа та літери. У шостому класі її рівень читання відповідав “нормі” для першокласників чи вихованців дитсадка.
Хоч у державній школі Гартфорда була менторка, яка мала допомагати дітям із труднощами, Аліша розповіли, що не отримувала належної підтримки від педагогів та навіть зазнавала знущань з боку вчительки Тільди Сантьяго.
Лише в 11 класі педагоги запропонували дівчинці пройти тестування на дислексію (розлад читання).
Окрім цього, лікарі діагностували в Аліши опозиційно-викличний розлад, тривожний розлад і невизначений розлад комунікації.
Аліша вирішила самостійно шукати спеціальні способи навчання, такі як аудіоуроки та спеціальні застосунки для виконання завдань.
Утім, як зазначила Аліша, вона почала користуватися цим лише у старшій школі, а в усі попередні роки вчителі просто переводили її у наступний клас, незважаючи на її неписьменність.
Зрештою, Аліші вдалося вступити до Університету Коннектикуту на спеціальність “публічне управління”. Дівчина заповнила заяву на вступ і написала есе за допомогою застосунків, які переводять мову в текст. Щоб оплатити навчання – отримала кілька грантів і стипендій.
Тепер Ортіс вимагає у міста компенсацію збитків та закликає до реформ у системі освіти.
- 36-річний чоловік став відомим як “найупертіша людина Китаю” після того, як 16 років поспіль складав національний вступний іспит до коледжу, намагаючись вступити до престижного Університету Цінхуа.
Президент США Дональд Трамп продовжив роботу застосунку TikTok у країні ще на 75 днів, висловивши надію на співпрацю з Китаєм.
У Сербії закликають до проведення незалежного розслідування повідомлень про використання забороненої звукової зброї проти натовпу під час мирного мітингу 15 березня. Влада це категорично заперечує.
Попри незначне зниження цін, курячі яйця залишаються дорогими для багатьох американців. Напередодні Великодня споживачі шукають альтернативи: у соцмережах популярності набирають відео, де замість традиційних яєць фарбують зефір, картоплю та навіть цибулю.
У п’ятницю, 4 квітня в Києві відбулися зустрічі представників Франції, Великої Британії та України щодо розміщення військового контингенту. Президент України Володимир Зеленський поділився підсумками зустрічі.
Національний фонд гуманітарних наук США (National Endowment for the Humanities) припинив фінансування видавничої програми Українського наукового інституту Гарвардського університету, в рамках якої публікувались книги українських авторів в англійському перекладі.