Кабмін оновив правила перетину кордону для митців та медійників
Джерело: Інтерфакс-Україна
Кабінет Міністрів України врегулював питання перетину кордону для військовозобов’язаних митців та працівників медіа.
За словами заступника міністра культури та стратегічних комунікацій України з питань європейської інтеграції Андрія Наджоса, раніше всі звернення отримувало його міністерство, а тапер всі звернення спрямовуватимуть до відповідних інституцій, наприклад, Держкіно, Держтелерадіокомпанія..
“Вони в межах своєї компетенції опрацьовують звернення, перевіряють всі необхідні документи, і ми (Мінкульт – ред.) уже отримуємо верифікований пакет. Тому що для ухвалення рішення це, по-перше, прискорить процес, а по-друге, зробить його більш транспарентним і відповідальним”, – сказав посадовець.
Крім того, відтепер лист сприяння буде підписувати лише міністр або той, хто виконує його обов’язки.
Також унормовано, що подавати документи до Мінкульту потрібно мінімум за 15 днів до виїзду, а максимальний строк перебування за кордоном становить не більше 60 календарних днів з дня перетину кордону.
“У виняткових випадках він може бути продовжений, але нам здається, що цього терміну достатньо, щоб людина вирішила свої робочі питання і повернулася в Україну”, – додав заступник міністра.
Крім того, визначено чіткий перелік документів, які необхідні, щоб Мінкульт видав лист-сприяння перетину кордону, зокрема, необхідно мати запрошення і військово-обліковий документ.
“Є певні додаткові елементи, які стосуються працівників ЗМІ і медійників. Тут може бути підключено Мінцифри. Воно підключається у разі участі медійників у заходах, які пов’язані із забезпеченням функціонування мультимедійної платформи United24”, – розповів Наджос.
Також медійники мають надати чітке редакційне завдання і наказ на відрядження.
Серед іншого, Мінкульт планує розробити алгоритм, за яким би митець, що вказував збір коштів на Сили оборони як мету виїзду за кордон, мав після повернення прозвітувати в яку бригаду і скільки коштів він направив.
Серед важливих нововведень також те, що для юридичних осіб буде важливо мати статус критичності, а фізичні особи-підприємці зможуть подаватися на виїзд, якщо вони три роки, на момент подачі заявки, були зареєстровані і провадили діяльність.
Очікується, що постанова набуде чинності після публікації в “Урядовому кур’єрі” з 6 березня.
Нагадаємо, 27 лютого Мінкульт повідомив, що тимчасово припинить видавати листи з дозволом виїзду за кордон журналістам та митцям.
- Державна прикордонна служба повідомила, що відтепер чоловіки, які перевозять гуманітарні та медичні вантажі, перетинатимуть кордон на загальних підставах. Раніше для цього було необхідне рішення Мінрозвитку громад або військових адміністрацій.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.
Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.
Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.
Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.