Російський суд ув’язнив громадянина Великої Британії, який воював на боці ЗСУ на Курщині

Джерело: Sky News
Російський суд ув’язнив британця на 19 років. Він воював на боці України в Курській області й потрапив у полон.
22-річного Джеймса Скотта Ріса Андерсона звинуватили у тероризмі та найманстві. Суд постановив, що перші п’ять років покарання він відбуватиме у в’язниці, а решту — в колонії суворого режиму.
Під час судового процесу як свідка допитали українського військовослужбовця з того ж підрозділу.
Слідство звинуватило Андерсона в тому, що він незаконно в’їхав до Курська в листопаді у складі озброєної групи, яка вчинила невизначені “злочинні дії проти цивільного населення”.
Російські державні ЗМІ опублікували кадри того як його ведуть у наручниках і замикають у клітці. На відео Андерсон сказав, що він служив у британській армії з 2019 по 2023 рік, перш ніж вирішив приєднатися до Іноземного легіону Збройних сил України.
- Санкт-Петербурзький міський суд у Росії виніс вирок 29-річному українцю Івану Забавському, засудивши його до 11 років колонії суворого режиму за звинуваченням у шпигунстві. Чоловік приїхав в окуповане село шукати матір.
- В окупованому Севастополі засудили українку Оксану Сенеджук до 15 років позбавлення волі та штрафу 200 тисяч рублів, визнавши її винною у “державній зраді”.
- У тимчасово окупованому Донецьку так званий “суд ДНР” виніс вирок дев’ятьом військовослужбовцям ЗСУ.
Воюючи на боці України, загинув 21-річний угорський доброволець Ашер Беньямін, повідомили журналістам неофіційні українські та угорські джерела, а також батько бійця.
12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.
За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.
Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.