Україна підписала угоду про розширення аграрного експорту до Китаю

Джерело: Мінагрополітики

6 березня українська сторона підписала важливу угоду з Китайською Народною Республікою. Документи регламентують ветеринарно-санітарні та фітосанітарні вимоги до постачання на китайський ринок водних продуктів дикого вилову та гороху.

Значний внесок у переговорний процес зробило Посольство та Посол Китаю в Україні Ма Шенкунем.

Міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль наголосив на важливості цих домовленостей для українських експортерів.

Запуск українського аграрного експорту на китайський ринок є стратегічним кроком для зміцнення економіки та розширення географії поставок. Китай є одним із найбільших світових імпортерів сільськогосподарської продукції, і відкриття нових можливостей для українських виробників дозволить не лише збільшити валютні надходження, а й закріпити Україну як надійного постачальника якісної агропродукції на міжнародному ринку. Впевнений, ми заклали міцну основу для розширення співпраці, адже останній контракт з Китаєм був підписаний 5 років тому. Працюємо спільно далі, — зазначив Коваль.

Згідно з прогнозами, реалізація цих домовленостей сприятиме зростанню експорту:

  • Виробництво гороху в Україні демонструє стабільну динаміку. У 2023/2024 маркетинговому році воно становило 409 тисяч тонн, а у 2024/2025 прогнозується на рівні 476 тисяч тонн. Основними ринками збуту залишаються Туреччина, Індія, Італія, Малайзія, ОАЕ, а також Китай, який демонструє високі темпи зростання закупівель.
  • Внутрішній промисловий вилов риби у 2024 році склав 11,9 тисячі тонн, що на 6,2% більше, ніж у 2023 році. Вилов за межами юрисдикції України зріс майже вдвічі – до 19,9 тисяч тонн. Експортна вартість рибної продукції за рік зросла на 80,3% та досягла 56,3 мільйона доларів США.

Нові протоколи продовжують співпрацю між Україною та КНР у сфері аграрної торгівлі, яка активно розвивається з 2019 року. Очікується, що вже найближчим часом українські компанії зможуть розпочати поставки продукції до Китаю відповідно до нових вимог.

За оцінками аналітиків, продовжуючи війну проти України Росія не нехтує зазіханням на інші території задля підриву НАТО.

4 травня відзначають Всесвітній день щедрості, День боротьби з цькуванням, День пожежників, День безплатних коміксів, День невисоких людей та День об’єднання рук. За церковним календарем сьогодні день пам’яті мучениці Пелагеї.

За даними синоптиків, у неділю, 4 травня, в низці областей України очікуються короткочасні опади.

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив, що країна планує збільшити виплати мігрантам за повернення додому з 900 до 32 000 євро. За його словами, “абсолютно необхідно встановити контроль над міграцією”.

Пакистанські військові повідомили, що провели випробування ракети дальнього радіусу дії на тлі загострення напруженості у відносинах з Індією після нападу, в якому загинуло понад двадцять осіб, здебільшого туристів, у контрольованому Індією Кашмірі.