Мін’юст подав другий позов до російського мільярдера Дерипаски
Джерело: Мін’юст
Міністерство юстиції подало до Вищого антикорупційного суду другу заяву до російського мільярдера Олега Дерипаски та міжнародної компанії публічного акціонерного товариства “Об’єднана компанія “РУСАЛ” про застосування санкції у виді стягнення в дохід держави активів вказаних підсанкційних осіб.
З’ясувалося, що підконтрольна Дерипасці компанія постачала алюмінієву продукцію російським підприємствам оборонного комплексу. Ці компанії безпосередньо виробляють військову техніку, зброю та боєприпаси для армії РФ.
Також ВАКС встановив, що Дерипаска володіє промисловим конгломератом “Російські машини”, до складу якого входить “Військово-промислова компанія” – головний постачальник озброєння та обладнання для російських військових. Зокрема, компанії конгломерату виробляють бронетранспортери-амфібії БТР-80, БТР-82А, АМН 233114 “Тигр-М” та інші бойові машини на замовлення міноборони РФ.
У позові Мін’юст просить стягнути в дохід держави понад 440 тисяч тонн бокситів та 110 тисяч тонн глинозему загальною вартістю у понад 2 млрд грн. Про виявлення цих активів раніше поінформувала СБУ.
Раніше суд наклав арешт на велику партію промислової продукції та сировини, що належали підсанкційному російському олігарху Олегу Дерипасці.
Також суд Європейського союзу у Люксембурзі відхилив позов Дерипаски стосовно зняття санкцій ЄС.
Обмеження проти росіянина запровадили через кілька місяців після початку повномасштабної війни РФ проти України – у квітні 2022 року. Дерипаска оскаржив рішення у листопаді того ж року. Захист мільярдера зводили до того, що Рада ЄС припустилася “очевидної помилки” в оцінці причин для запровадження обмежувальних заходів, а також порушила “право на ефективний судовий захист” та “принцип пропорційності та основних прав”.
Крім того, Дерипаска наполягав на стягненні з Ради ЄС 1 млн євро компенсації “нематеріальних збитків”. Водночас, відхиливши позов бізнесмена, суд у Люксембурзі зобов’язав Дерипаску виплатити всі судові витрати, зокрема Ради ЄС.
Довідка. Боксити – осадові гірські породи, що переробляються в глинозем (оксид алюмінію). Алюмінієві сплави широко використовуються у виробництві ракет, військових літаків, бронетехніки та боєприпасів.
- У Канаді досі не конфіскували активи російського олігарха Романа Абрамовича, попри обіцянку, яку дали наприкінці 2022 року.
- 7 січня, у вівторок, суд у Сполучених Штатах конфіскував дві квартири російського бізнесмена Віктора Перевалова в Маямі, штат Флорида. Загальна вартість нерухомості оцінена в 1,8 мільйона доларів.
- Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення на користь Міністерства юстиції і конфіскував активи російського олігарха Алішера Усманова та його ділових партнерів – родини Скоч та Володимира Стрешинського.
- Міністерство юстиції подало позов до Вищого антикорупційного суду щодо конфіскації активів російського олігарха Михайла Фрідмана і його партнерів Петра Авена та Андрія Косогова.
- З початку повномасштабного вторгнення РФ Україна конфіскувала щонайменше 15 млрд грн російських активів. Зокрема мова про майно російських олігархів Дерипаски, Ротенберга, Гінера, Шелкова, Євтушенкова, активи зрадників та пособників росіян Богуслаєва, Балицького, Сальдо, Януковича та ще десятків підсанкційних осіб.
10 травня на стадіоні “Чорноморець” в Одесі відбувся матч дев’ятого туру Вищої ліги жіночого чемпіонату України з футболу. У поєдинку зійшлися місцеві SeaSters та полтавська “Ворскла”. Гра завершилася перемогою гостей — 1:0.
Очільник МЗС Німеччини Йохан Валефул заявив, що США та Європа єдині щодо питання санкцій проти Росії.
У судовому процесі проти репера та музичного продюсера Шона Комбза, відомого під псевдонімом P. Diddy, якого звинувачують у торгівлі людьми з метою сексуальної експлуатації, були заслухані свідчення його колишньої дівчини — співачки Касандри “Кессі” Вентури.
Українську легкоатлетку Марину Бех-Романчук відсторонили від змагань через позитивний допінг-тест.
Щорічно у третій четвер травня українці у всьому світі відзначають День вишиванки. Цьогоріч свято випадає на 15 травня.