Помер принц Люксембургу Фредерік: 22-річний спадкоємець боровся з рідкісним захворюванням

Джерело: people

Принц Фредерік, молодший син принца Роберта Люксембурзького та принцеси Жюлі де Нассау, помер у віці 22 років.

Про смерть юного принца 1 березня повідомив його батько у зверненні на сайті POLG Foundation — організації, котру  заснував сам Фредерік для боротьби з рідкісним генетичним захворюванням POLG-мітохондріальною хворобою.

З важким серцем моя дружина і я хочемо повідомити про відхід нашого сина, — написав 56-річний принц Роберт.

Він розповів, що 28 лютого, у Всесвітній день рідкісних хвороб, Фредерік покликав своїх близьких, щоб попрощатися. Юнак попрощався з братом Александром, сестрою Шарлоттою, своїми кузенами Шарлі, Луї та Доналлом, зятем Мансуром, а також з тіткою Шарлоттою та дядьком Марком.

Він вже сказав усе, що мавна серці, своїй незрівнянній матері, яка не відходила від нього протягом 15 років, — зазначив Роберт.

За словами Роберта, останні слова Фредеріка були прощальними побажаннями — від теплих і мудрих до жартівливих. Навіть у найважчі моменти він не втрачав почуття гумору. Перед смертю Фредерік запитав батька: “Тату, ти пишаєшся мною?”.

Він майже не говорив кілька днів, тож ці слова були несподіваними та надзвичайно глибокими. Відповідь була очевидною, і він чув її не раз, але цього разу йому потрібно було переконатися, що він зробив усе, що міг у своєму короткому, але прекрасному житті, — написав принц.

Батько назвав Фредеріка “супергероєм для всієї родини та багатьох друзів”, відзначивши його життєрадісність, рішучість і відчуття справедливості.

Принц Фредерік народився з POLG-мітохондріальною хворобою, однак діагноз підтвердили лише у 14 років, коли хвороба почала прогресувати. Це генетичне порушення поступово позбавляє організм енергії, спричиняючи відмову внутрішніх органів.

Попри тяжкий діагноз, принц створив POLG Foundation, щоб допомогти іншим людям із таким же захворюванням. Його батько закликав продовжити справу сина, підтримавши організацію.

Фредерік боровся до останнього. Його жага до життя допомагала йому долати навіть найскладніші випробування, — додав принц Роберт.

  • В Австралії помер Джеймс Гаррісон – донор, чия кров містила рідкісне антитіло, яке врятувало мільйони життів. Його кров стала основою для створення anti-D, препарату, який рятує життя немовлят.
  • На 89 році життя померла американська соул-співачка Роберта Флек, перша виконавиця хіта “Killing Me Softly With His Song”.
  • У США померла 113-річна Роуз Жироне, яка вважалася найстаршою з тих, хто пережив Голокост.

Опитування, проведене КМІС, показало, що 29% українців вважають, що російську мову потрібно вивчати у школах і виділяти на це стільки ж часу, або менше, аніж на вивчення інших іноземних мов (англійської, німецької тощо).

Непал планує видавати дозволи на сходження на Еверест лише тим альпіністам, які вже мають досвід підкорення принаймні однієї гімалайської вершини заввишки понад 7000 метрів. Така ініціатива є частиною проєкту нового закону, спрямованого на зменшення переповненості маршруту та підвищення безпеки на горі.

У ніч на 29 квітня Румунія підіймала в небо авіацію через атаку російських дронів на прикордонні райони України.

Віцепрезидент США Джеймс Ді Венс висловився щодо російсько-української війни. На його думку, якщо війна триватиме ще кілька років, Україна не здобуде перемогу і не поверне території, а тривалі бойові дії можуть призвести до ядерного удару.

Контррозвідка Служби безпеки України затримала ще одну російську агентку на Миколаївщині. Нею виявилась 57-річна співробітниця одного з управлінь Первомайської міської ради, яка збирала розвідувальну інформацію про українських захисників у південному регіоні.