Росія почала звозити трудових мігрантів з М’янми

Джерело: The Moscow Times

Російські регіони почали залучати на роботу трудових мігрантів з М’янми, однієї з найбідніших країн світу.

Зауважується, що 24 зварювальники вже прибули в Приморський край РФ і вже працевлаштувалися, а “у найближчі місяці” очікується прибуття ще 30 осіб. Всі вони пройшли курси російської мови та склали екзамен у М’янмі. Також робочих з цієї країни залучили на будівництва в Амурській області РФ.

Минулого тижня глава мінекономрозвитку РФ Максим Решетніков закликав розв’язувати проблему дефіциту робочих рук за допомогою трудових мігрантів, зокрема з М’янми. За його словами, в цій країні проживає 55 млн осіб, водночас 6 млн її громадян працюють за кордоном.

М’янма потенційно може стати джерелом трудових ресурсів для Росії, але для цього є кілька перешкод, говорить доцент Інституту країн Азії та Африки МДУ Олексій Кіріченко. За його словами, легальні мігранти повинні перевести близько 30% своїх доходів через банки, а ринковий курс в М’янмі надто відрізняється від офіційного, що знижує кількість бажаючих. Крім того, з 2024 року в країні молодим людям до 35 років обмежили виїзд за кордон. Тому залучити велику кількість мігрантів з М’янми можна буде лише при централізованому наборі.

Проблема дефіциту кадрів в Росії загострилася після початку повномасштабної війни проти України в 2022 році. В перший рік бойових дій 300 тис. росіян одразу відправили на фронт, а ще від 650 тис. до 1,1 млн росіян втекли від мобілізації та війни. За наступні два роки ще близько 700 тис. осіб уклали контракт з міноборони РФ і відправились воювати.

Восени минулого року глава РФ Володимир Путін заявив про дефіцит робочих ресурсів у Росії, назвавши кадровий голод “об’єктивною тенденцією”, яку “потрібно буде враховувати” при “розвитку економіки”. Згідно з оцінкою Центробанку РФ, в середині 2024 року дефіцит кадрів у Росії досяг рекордних значень за весь час спостережень — індекс забезпеченості компаній співробітниками опустився до мінус 30,8 пункту.

Раніше Росія вже почала залучати трудових мігрантів з Китаю, В’єтнаму, Індії, Туреччини та країн Африки. Зокрема, російські компанії шукають працівників у Кенії, Зімбабве, Камеруні, Замбії, Алжирі, Сьєрра-Леоне та Центральноафриканській Республіці.

Зокрема найбільше кількість вакансій від компаній РФ зросла в Кенії — у 39 разів. Тоді як у Зімбабве показник збільшився у 15 разів, у Камеруні – у дев’ять разів, а у Замбії – у вісім разів. Щобільше, також різке зростання кількості вакансій від РФ зафіксовано в Алжирі — у сім разів.

Кількість запрошень для іноземних робітників збільшилася на 68%, фахівців сільського господарства – на 63%, працівників у сфері видобутку сировини та будівництва – на 53 та 51% відповідно. Експерти наголошують, що кількість африканських фахівців, які в’їжджають до Росії, зростає з кожним роком.

  • Раніше ми повідомляли, що Росія планує набрати до армії 420 тисяч контрактників до кінця цього року, що вплине на робочу силу в низці невійськових галузей.
  • У зв’язку із катастрофічними втратами російської армії очікується, що у найближчий час в РФ та на тимчасово окупованих нею територіях України розпочнеться масова примусова мобілізація населення. Її показники за різними оцінками можуть становити від 400 до 700 тисяч осіб.
  • Міграційна криза на кордоні Фінляндії та РФ призвела до масових затримань іноземців із простроченими російськими візами. Користуючись з цього, російська влада намагається вербувати затриманих на війну проти України.

Російські війська протягом доби обстрілювали Херсонський і Бериславський райони з артилерії, мінометів, реактивних систем залпового вогню та безпілотників. Під прицілом опинилася цивільна інфраструктура.

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив, що КНДР і надалі беззастережно підтримуватиме дії російського керівництва, спрямовані на “остаточне вирішення ситуації” в Україні. Про це він сказав під час зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у місті Вонсан.

Суд Гельсінкі у Фінляндії постановив конфіскувати спідницю у жінки, яку визнали винною в замаху на крадіжку. Злочин, ймовірно, вчинили за допомогою цього предмету одягу.

Кількість жертв повені в американському штаті Техас зросла до щонайменше 129 осіб, ще 166 людей залишаються зниклими безвісти.

Президент Фінляндії Александр Стубб таємно взяв участь у змаганнях з тріатлону, використавши псевдонім.