Путін навмисне висуває нереалістичні умови про припинення війни, щоб їх не виконували – ЗМІ

Джерело: Bloomberg

Західні посадовці впевнені, що президент РФ Володимир Путін навмисне висуває нереалістичні умови щодо припинення війни в Україні, бо розуміє, що на них ніхто не погодиться.

Представники західних спецслужб зауважили, що очільник Кремля не готовий йти на компроміси щодо своїх вимог про території, миротворців та нейтралітету України. Це ускладнює намагання президента США Дональда Трампа досягти надійного врегулювання війни.

“Путін навмисне висунув максималістські вимоги перед перемовинами про припинення війни, які, як він знає, найімовірніше, будуть неприйнятними для українців та інших європейців. Російський лідер готовий продовжувати боротьбу, якщо не досягне своїх цілей”, – повідомили представники західних спецслужб на умовах анонімності.

Оцінка намірів Путіна ставить під сумнів його заяви про готовність до врегулювання війни. Це також суперечить заявам Трампа, який нещодавно сказав журналістам, що Путін хоче миру, а з Україною йому важче домовитись.

Офіційно у Кремлі наполягають, що відкриті до перемовин і хочуть “досягати своїх цілей мирними та дипломатичними заходами”.

“Якщо сьогодні і завтра буде показано, що Україна готова до перемовин, це буде інша історія”, – сказав речник Кремля Дмитро Пєсков.

Ще минулого тижня Bloomberg повідомляв, що Росія готова обговорити тимчасове перемир’я за умови, що вони визначатимуть, які миротворчі сили увійдуть в Україну. Серед іншого Кремль продовжує наполягати на нейтральному статусі, визнання захоплених територій та виступає проти розташування в Україні європейських військ.

Однак ці вимоги суперечать умовам “справедливого та стійкого мира”, який виклали союзники США – Велика Британія та Франція.

Західні спецслужби оцінюють, що Путін не бачить стимулів відступати від своїх умов, попри обіцянки Трампа завершити війну.

“Ризик полягає у тому, що Зеленського звинувачують у тому, що він не приймає жодну угоду, яка нав’язує такі умови, і бореться з ними, разом з європейськими сусідами, які його підтримують”.

Це може пришвидшити розкол у НАТО, який вже перебуває у напрузі через вимоги Трампа щодо Європи та його прихильності у бік Путіна.

“Є ознаки того, що Росія досягає успіху у своїй меті розділити НАТО, оскільки європейські лідери публічно ставлять під сумнів американську прихильність континенту та пришвидшено реалізують плани щодо витрат на оборону”.

Трамп наполягає, що хоче якнайшвидшого припинення війни. Він вважає, що Україна може повернути собі частину нині окупованих територій, а Путін погодиться на європейських миротворців.

Та сам Путін неодноразового заявляв, що вимагатиме міжнародного визнання окупованих територій – зокрема й тих частин, які не під контролем РФ – та демілітаризації України.

Ймовірно, це стане ще одним пунктом розбіжностей, оскільки саме сильна армія має вирішальне значення для гарантування безпеки України, заявили кілька європейських посадовців.

За ексзаступника глави Офісу президента Андрія Смирнова внесли заставу в 18 мільйонів гривень.

Італійський виробник автомобілів Lamborghini 6 травня повідомив про зростання доходів на 29,6% до 895,2 мільйона євро, зумовлене високим світовим попитом на нові гібридні моделі Revuelto та Urus SE, попри складну глобальну ситуацію.

Бундестаг обрав лідера блоку ХДС/ХСС Фрідріха Мерца федеральним канцлером Німеччини.

Європейський Союз планує ввести додаткові мита на товари зі США на суму близько 100 мільярдів євро, якщо поточні торгівельні переговори не принесуть задовільного для блоку результату.

Бундестаг у вівторок, 6 травня, здійснить другу спробу обрати лідера Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Фрідріха Мерца федеральним канцлером.