Хвороба Альцгеймера у молодому віці: як чоловік зрозумів, що щось не так з пам’яттю
Джерело: vt.
Чоловік з Австралії, якому зараз 41 рік, розповів, як вперше помітив симптоми хвороби Альцгеймера у 30 років.
Хвороба Альцгеймера є найпоширенішою причиною деменції, що виникає через накопичення білків у вигляді амілоїдних бляшок і нейрофібрилярних клубків у мозку. Це призводить до поступового відмирання клітин і зменшення об’єму мозку, згідно з даними Клініки Майо.
У США близько 6,9 мільйона людей старше 65 років живуть з хворобою Альцгеймера, яка впливає на пам’ять і здатність виконувати повсякденні завдання. Понад 70% пацієнтів старше 75 років. Хоча хвороба рідко зустрічається у молодому віці, за даними Національної служби охорони здоров’я, приблизно кожна 13-та людина з хворобою Альцгеймера молодша за 65 років.
Фрейзер, 41-річний чоловік з Австралії, поділився історією боротьби з дегенеративним захворюванням, яке почало розвиватися в нього ще у 30 років. Хоча діагноз йому поставили лише 10 місяців тому, він зізнався, що симптоми відчував значно раніше.
Фрейзер розповів, що симптоми з’явилися приблизно за два з половиною роки до того, як йому поставили діагноз.
“Я не пам’ятаю, якими були мої симптоми спочатку, все, що я пам’ятаю, це те, що у мене були досить великі провали в пам’яті, наприклад, я пам’ятаю, що одного разу я сів дивитися фільм, а мій партнер сказав: “Так, ми дивилися це місяць тому”, – сказав чоловік.
Він сказав, що, хоч і подивився весь фільм, він “не пам’ятає, як його дивився”, хоча тоді він не дивився багато фільмів.
Фрейзер поділився, що подібні випадки втрати пам’яті траплялися з ним раніше, але він почав хвилюватися, коли це почало впливати на його пізнання.
“Лише, можливо, за кілька місяців до діагнозу я помітив, що у мене виникли проблеми з мисленням, з можливістю глибоко мислити. Я виявив, що у мене більше поверхневого мислення, більш поверхневого”, – сказав Фрейзер.
Він поділився, що проблеми з пам’яттю почали впливати на те, як він запам’ятовував деталі, про які йому розповідали інші люди. Одного разу він запанікував, коли не зміг додзвонитися до своєї дочки, хоча вона попередньо казала, що йде в кінотеатр, а він зовсім забув про цю розмову.
“Я пам’ятаю, як одного разу, це було на початку, я пам’ятаю, що моя дочка багато разів протягом дня говорила мені, що вона піде в кіно в той вечір і буде досить пізно з подругою, і ось настала ніч, і я почав хвилюватися, думаючи: “Де моя дочка?”, я взагалі збожеволів”, – зазначив він.
Фрейзер розповів, що їхав до сусіднього міста, намагаючись дізнатися у друзів, чи вона з ними, чи вони щось чули про неї, і був настільки стурбований, що вже збирався дзвонити в поліцію.
“Я намагався додзвонитися до неї, намагався зателефонувати, намагався написати їй повідомлення, але не міг до неї додзвонитися взагалі. Тож так, я дійсно злякався. А потім вона мені дзвонить і каже: “Привіт, тату, я щойно була в кіно. Пам’ятаєш, я тобі розповідала?”, – розповів чоловік.
Він поділився, що з того часу сім’я запровадила систему, за якою його діти надсилають йому повідомлення про свої плани, навіть якщо вони вже обговорювали це раніше, щоб він міг перевірити повідомлення і нагадати собі, де вони, якщо почне хвилюватися.
Хвороба Альцгеймера, яка починається до 65 років, вважається ранньою. Хоча існують ліки, які можуть полегшити симптоми, повністю вилікувати хворобу неможливо. На ранніх стадіях люди забувають нещодавні події, а згодом хвороба призводить до серйозної втрати пам’яті та труднощів у виконанні повсякденних завдань.
-
Нове дослідження надало нові докази “зв’язку кишечник-мозок” — хронічні кишкові інфекції можуть бути пов’язані з розвитком хвороби Альцгеймера.
- Китайські медики зробили перші кроки у напрямку нового методу лікування хвороби Альцгеймера. Вони провели операцію, яку називають “цервікальне шунтування”, і спостерігали перспективні результати.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.
Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.
Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.
Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.