Експорт російської нафти майже не змінився, але доходи впали через зниження ціни – МЕА
Джерело: Bloomberg
За даними Міжнародного енергетичного агенства (МЕА), російський експорт нафти майже не зазнав втрат, але доходи РФ впали через зниження цін.
Коли у січні адміністрація експрезидента США Джо Байдена запровадила санкції проти енергетичного сектора РФ, у лютому експорт російської нафти трохи знизився.
Зокрема минулого місяця було експортовано 7,28 млн барелів нафти та нафтопродуктів у день, що на 100 000 барелів менше, аніж у січні.
“Після нетривалого періоду невизначеності, обсяги експорту у більшості відновились. Оскільки фрахтові ставки зреагували на скорочення доступності суден після санкцій щодо 183 танкерів, у результаті зросли транспортні витрати, що вплинуло на ціни на російську сиру нафту”, – мовиться у звіті МЕА.
За оцінками МЕА на основі даних Argus Media Group і Kpler, середньозважена ціна на російську нафту минулого місяця впала на 6,91 долара за барель – до 61,09 долара за барель.
Ціна на сиру нафту, завантажену в російському балтійському порту Приморськ, на так званій основі “франко-борт”, або FOB, яка містить витрати на доставку та страхування, впала до 59,88 долара за барель у лютому, що є нижчим за граничну ціну, встановлену G7, щоб обмежити надходження Кремля.
За даними агентства, на момент публікації звіту ціна Urals FOB Baltic впала приблизно до 55 доларів за барель.
Хоча “падіння цін дозволило перейти до використання несанкціонованих танкерів і неросійських морських страховиків”, це також призвело до падіння доходів від експорту на 2,4 мільярда доларів США до 13,3 мільярда доларів у лютому, підрахувало МЕА.
За даними МЕА, із загального обсягу експорту нафти щоденні продажі сирої нафти зросли на 90 тис. барелів до 4,61 млн барелів, тоді як експорт продукту впав на 190 тис. барелів до 2,67 млн барелів через атаки українських безпілотників на російські нафтопереробні заводи.
Агентство оцінило добовий видобуток нафти в Росії в лютому в 9,12 мільйона барелів, що на 80 000 барелів менше, ніж у попередньому місяці. Це майже на 150 000 барелів на день перевищує обіцянку країни ОПЕК+ на місяць.
- Попри санкції адміністрації Джо Байдена проти російської нафтової промисловості, Росія продовжує вивозити нафту зі своїх портів. Однак обмеження суттєво впливають на здатність продавати паливо та доставляти його до портів покупців. На російських танкерах наразі накопичено сирої нафти на загальну суму близько $1,3 млрд.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.