Афганські жінки змушені повертатися додому після скорочення фінансування USAID
Джерело: BBC
Понад 80 афганських жінок, які втекли від режиму “Талібану” та навчалися в Омані, опинилися під загрозою примусового повернення до Афганістану після припинення фінансування їхніх стипендій Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Як зазначається, студентки навчалися за програмою Women’s Scholarship Endowment (WSE), започаткованою у 2018 році для підтримки жінок у галузях науки, технологій, інженерії й математики (STEM). Програма давала можливість здобути освіту у сферах, на які “Талібан” наклав заборону для жінок.
Спершу багато з них продовжували навчання в афганських університетах, аж поки в грудні 2022 року таліби повністю заборонили жінкам здобувати вищу освіту. У вересні 2023 року вони втекли до Пакистану, а пізніше, за сприяння USAID, отримали візи й прибули до Оману наприкінці 2024 року.
Однак через зупинку фінансування студентки отримали повідомлення про скасування стипендій і підготовку до повернення в Афганістан.
В електронних листах, надісланих 82 дівчинам, визнано, що ця новина “глибоко розчаровує і є тривожною”. У них також йдеться, що агентство організує їхню поїздку назад до Афганістану, що викликало серед них паніку.
“Нам потрібен негайний захист, фінансова допомога й можливість переселення в безпечну країну, де ми зможемо продовжити навчання”, – прокоментувала одна зі студенток.
Жінки закликають міжнародну спільноту втрутитися й допомогти уникнути повернення до країни, де вони можуть втратити право на освіту й зазнати репресій.
“Якщо нас відправлять назад, на нас чекатимуть суворі наслідки. Це означатиме втрату всіх наших мрій. Ми не зможемо навчатися, а наші сім’ї можуть змусити нас вийти заміж. Багатьом із нас також загрожує особиста небезпека через нашу минулу діяльність й активізм”, – резюмувала ще одна студентка.
- Співробітникам Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) дали вказівку знищувати та спалювати секретні документи і особисті справи.
Слідчий Державного бюро розслідувань (ДБР) Артем Яблонський, який підписав звернення до Апарату Верховної Ради України щодо кримінального провадження проти Петра Порошенка, раніше працював у прокуратурі та переслідував учасників Революції Гідності.
Російські окупаційні війська почали атакувати міста України безпілотниками, використовуючи нову тактику. Українські захисники вже шукають способи протидіяти їй.
За повідомленням ЗМІ, міністр оборони США Піт Гегсет приводив свою дружину на дві зустрічі, де обговорювали конфіденційну інформацію з іноземними військовими колегами.
Ілон Маск намагається покращити імідж свого Департаменту урядової ефективності (DOGE) на тлі чимраз більшої критики.
Уряд Швеції доручив Збройним силам країни виплатити 80 мільйонів шведських крон (близько 7,2 мільйона євро) коаліціям у сфері розмінування та безпілотників у рамках формату “Рамштайн”.