Ексдепутатка Кормишкіна та її чоловік визнали провину в незаконному збагаченні

Джерело: Transparency International Ukraine

Колишня народна депутатка від “Слуги народу” Ірина Кормишкіна та її чоловік, підозрювані у справі про незаконне збагачення, визнали свою провину та уклали угоду зі слідством.

14 березня відбулося перше судове засідання у справі екснардепки Ірини Кормишкіної та її чоловіка Юрія Кормишкіна. Захист звернувся з проханням провести закрите засідання, і суд частково задовольнив це клопотання: у разі проголошення персональних даних засідання буде закрито.

У лютому цього року прокурор САП направив до суду обвинувальний акт, що включає дві угоди про визнання винуватості Ірини Кормишкіної та її чоловіка. За його словами, угоди були ініційовані стороною захисту ще на стадії досудового розслідування.

Під час підготовчого засідання прокурор повідомив, що в угоді для Ірини Кормишкіної зазначені такі умови:

– щире каяття;

– перерахування 20 млн грн до державного бюджету;

– донат на ЗСУ — 1 млн грн протягом 5 місяців;

– “викриття один одного”;

– суспільний інтерес: економія ресурсів суду та правоохоронних органів;

– позбавлення права обіймати посади в органах державної влади строком на 2 роки.

Зазначено, що Ірина та Юрій Кормишкіни визнали свою провину.

Чоловік екснардепки також звернувся з проханням дозволити йому виїхати за кордон на лікування. За його словами, він працює в аграрному бізнесі, підірвався на протитанковій міні та отримав перелом хребта. Через це, на думку Кормишкіна, йому необхідне лікування за кордоном. Рішення щодо поїздки залежить від прокурора.

Суддя також звернула увагу на відсутність поручителів на засіданні, зокрема Давида Арахамії та Віталія Кіма. Захист пояснив, що викликати поручителів не було необхідності, але суддя з цим не погодилася.

Засідання було відкладено. Наступного разу також розглянуть угоду щодо визнання винуватості Юрія Кормишкіна. Надалі ці угоди повинні бути затверджені судом.

Справа Кормишкіної

У жовтні 2024 року нардепці оголосили підозру в незаконному збагаченні на понад 20 мільйонів гривень.

Слідство встановило, що у 2021-2022 роках депутатка отримала у власність активи на суму понад 20 млн грн. За них вона купила будинок на Одещині, де зараз живе. При цьому її офіційний дохід за вказаний період не перевищував 2,7 мільйона гривень, які депутатка використала на інші витрати.

Тоді слідчий суддя ВАКС застосував запобіжний захід у вигляді особистої поруки. Поручителями суд визначив двох осіб: голову фракції “Слуга народу” Давида Арахамію та голову Миколаївської військової адміністрації Віталія Кіма.

В січні 2025 року Кормишкіній оголосили нову підозру — в недостовірному декларуванні

  • Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосили дві підозри чоловікові чинної народної депутатки України.

На 71-му році життя помер американський режисер Джеймс Фолі, відомий за роботою над двома частинами кіносерії “П’ятдесят відтінків сірого” та низкою кліпів Мадонни.

З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.

Міністерство закордонних справ України висловило демарш державам, чиї лідери взяли участь у параді в Москві 9 травня.

Під час спільної пресконференції для ЗМІ з президентом Франції Еммануелем Макроном у Нансі 9 травня, глава польського уряду Дональд Туск заявив, що присутність лідерів країн на параді в Москві викликає сором.

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації  президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.